تخصیص ۱۸ میلیارد کمک هزینه پیشگیری از کرونا در آذربایجان‌شرقی

تبریز- ایرنا- سرپرست اداره کل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۸ میلیارد ریال کمک هزینه پیشگیری از بیماری کرونا به مراکز زیرنظر این اداره کل تخصیص یافت.

فرگل صحاف روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تشکیل کمیته پیشگیری از شیوع بیماری های واگیردار بهزیستی استان اولین گام این اداره کل در راستای پیشگیری از شیوع کروناست و در ادامه بیش از ۸۰ دستورالعمل به ادارات تابعه بهزیستی و مراکز زیر نظر این اداره کل ابلاغ شد.

وی ادامه داد: نظارت ویژه بر اجرای دقیق دستورالعملها و ابلاغ اعتبار ات ارسالی از بهزیستی کشور به مراکز زیر نظر معاونت های این اداره کل نیز انجام می شود.

صحاف گفت: در این راستا در حوزه معاونت توانبخشی ۶۳۳ میلیون و  ۶۰۰ هزار ریال با عنوان کمک هزینه ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای توان خواهان مقیم مراکز شبانه روزی تخصیص یافت.

وی اظهار کرد: همچنین مبلغ ۳ میلیارد و ۸۲۵ میلیون ریال برای معلولین ضایعه نخاعی، افراد دریافت کننده حق پرستاری و مددکاران افراد دارای معلولیت در خانواده با مساعدت بنیاد مستضعفان هزینه شد.

سرپرست بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: همچنین ۹ میلیارد و ۶۵۵ میلیون ریال کمک هزینه حمایتی برای مراکز شبانه روزی و ۳۸ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال نیز برای خرید ۹ دستگاه پالس اکسیمتر و تهیه و توزیع اقلام بهداشتی از جمله ماسک، دستکش لاتکس یکبار مصرف و مایع ضدعفونی برای پرسنل تحت نظر تخصیص یافت.

وی با تاکید بر تلاش بهزیستی جهت پیشگیری از شیوع کرونا در حوزه مراکز زیر نظر معاونت پیشگیری از تخصیص مبلغ یک میلیارد و ۷۴۴ میلیون ریال برای مراکز مراقبتی دفتر اعتیاد اعم از اقامتی، توانمندسازی و کاهش آسیب و مبلغ ۸۳۵ میلیون و ۸۳۵ هزار ریال برای ۲۸ پایگاه و جمعیت همیار به منظور توسعه و ارتقاء پایگاه های سلامت اجتماعی جهت پیشگیری از بیماری مذکور خبر داد.

صحاف افزود: با توجه به لزوم مداخلات روانشناختی جهت حفظ آرامش میان افراد جامعه در این گونه مسائل، این اداره کل با افزایش ساعات کاری صدای مشاور، همه روزه از ساعت ۸ تا ۲۴ از طریق خط تلفن ۱۴۸۰ در حال ارائه خدمات مشاوره به هم استانی های عزیز می باشد.
 وی با اشاره به فعالیت های بهزیستی آذربایجان شرقی در حوزه امور اجتماعی ادامه داد: مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال کمک هزینه تامین وسایل بهداشتی نیز به مراکز آسیب دیدگان اجتماعی اختصاص داده شد.

سرپرست اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی اضافه کرد:  ۷۹ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال نیز به مراکز نگهداری فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست جهت تامین این وسایل تعلق یافت.

وی با اشاره به ارائه آموزش های لازم به کارکنان و اقشار تحت پوشش در این برهه همچنین گفت: همه اردوها، ملاقات ها و مرخصی های کوتاه مدت مقیمان مراکز شبانه روزی حذف شده و برای مقیمان برگشته از مرخصی نیز اتاقی به عنوان قرنطینه در نظر گرفته شده است
صحاف همچنین از کمک ۳ میلیارد ریالی خیرین به اقشار تحت پوشش جهت تامین ملزومات بهداشتی مراکز و فعالیت مراکز اشتغال درراستای تهیه وتو زیع ماسک و لباس بیمارستانی توسط مددجویان تحت پوشش خبر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =