امام جمعه شیراز درگذشت رییس انجمن زرتشتیان را تسلیت گفت

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با تکریم و تجلیل از شخصیت مرحوم افلاطون سهرابی ، درگذشت رییس انجمن زرتشتیان شیراز را تسلیت گفت.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در پی فوت افلاطون سهرابی رییس انجمن زرتشتیان شیراز  بر اثر بیماری کرونا، طی پیامی روز پنج‌شنبه عنوان کرد: شنیدن غم فقدان جناب عالیجاه آقای افلاطون سهرابی رییس انجمن زرتشتیان موجب تأسف این جانب گردید.

در ادامه این پیام آمده است : رییس انجمن زرتشتیان در بین خواص به عنوان یکی از چهره‌های علمی و فرهنگی، منضبط و دارای سجایای اخلاقی شناخته می شد.

امام جمعه شیراز ، مرحوم سهرابی را  خدمت‌گذار در راستای تحکیم نظام و دفاع از مشروعیت جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود:آن مرحوم در جمیع مناسبات اجتماعی و سیاسی همسو با نظام اسلامی مشارکت فعال داشت.

همچنین، سیدمجتبی میردهقان به نمایندگی از اداره ادیان توحیدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پیامی درگذشت رییس انجمن زرتشتیان شیراز را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: صداقت و وطن پرستی افلاطون سهرابی از جلوه‌های ماندگار ۲۵ سال همدلی با او و جامعه معزز زرتشتی شیراز بود. چه فراز و نشیب هایی که در راه اعتلای جامعه زرتشتی شیراز سپری کرد و به قامت ستونی استوار حریم کشور و جامعه خویش را پاس می داشت.

در ادامه این پیام عنوان شده است که افلاطون سهرابی با نظم و مدیریت خاص خود، حق پدری جامعه زرتشتی شیراز را طی ۳۰ سال به شایستگی ایفا کرد؛ چه آن گاه که در کوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس تکیه گاهی مطمئن برای کشورش در حراست از روند تولید نفت و در خط مقدم جبهه اقتصادی بود و چه آن هنگام که در دفاع از حریم میهن خود و جامعه زرتشتی کشور و به خصوص همکیشان شیرازی خود، صراحت لهجه را فدای مصلحت اندیشی ننمود.

رییس انجمن زرتشتیان شیراز با عنوان فردی آگاه به زمانه معرفی شده است که در اوج فشارهای رسانه ای بیگانه و سلطنت‌طلب، صف کیش و آیین خود را از نگاه فرصت طلب و بیرونی جدا و با افتخار خود را ایرانی زرتشتی معرفی و در مصاحبه ای گفت: "فردی که با کراوات در آن سوی مرزها برای کشورمان نسخه می پیچد، دل در گرو این میهن اهورایی ندارد.

افلاطون سهرابی، دهم شهریور سال ۱۳۲۶ خورشیدی در شهر یزد تولد یافت. او که سال‌ها ریاست انجمن زرتشتیان شیراز را بر عهده داشت، بامداد سه شنبه (پنجم فروردین ۹۹) بر اثر کرونا در یکی از بیمارستان‌های شیراز دارفانی را وداع گفت. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها