مصوبات ضد کرونای شورای شهر مشهد ٥٥٠ میلیارد ریال هزینه دارد

مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد گفت: هزینه اجرای مصوبات حمایتی این شورا پیرامون برنامه‌های مبارزه با شیوع بیماری همه‌گیر کرونا ٥٥٠ میلیارد ریال است.

بتول گندمی چهارشنبه شب در گفتگویی تلویزیونی افزود: شورای شهر مشهد همیشه حامی اصناف است لذا عوارض شغلی و بهای تجاری موقت سه ماهه نخست امسال را دریافت نخواهیم کرد و اجاره املاک در تملک شهرداری نیز مشمول تخفیف ٥٠ درصدی شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای اسفند ماه پارسال و فروردین امسال، بسیاری از کسب‌ و کارها تعطیل شده و درآمد شهروندان قطع شده است، این موضوع دغدغه بزرگی محسوب می‌شود و دولت باید در این خصوص ورود جدی داشته باشد.

وی گفت: شورای پنجم شهر مشهد در کنار شهروندان است و در آینده نیز اگر موردی پیش بیاید کمک لازم را خواهد داشت. 

گندمی افزود: برای اقدامات پیشگیرانه از کرونا نیز اعتبار ١٥٠ میلیاردی به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا، در حوزه تامین ماسک و دستکش احساس نیاز کردیم لذا شهرداری مشهد با همکاری بخش خصوصی اقدام به راه‌اندازی خط تولید ماسک کرد که روزانه ۱۰ هزار ماسک N۹۵ در این مرکز تولید می‌شود که از این تعداد هفت هزار ماسک در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سه هزار ماسک نیز در اختیار کارکنان حوزه های پسماند، آرامستان‌ها و دیگر بخش‌های مدیریت شهری قرار می‌گیرد.

وی گفت: در این روزها، شهروندان مدیران و مسوولان باید همبستگی اجتماعی خوبی از خود نشان دهند، اگر امروز وضعیت شهر مشهد در مقایسه با سایر شهرها بهتر است، نشان از همراهی شهروندان مشهد است که باید قدردان آنها باشیم.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان رضوی تا امروز به یک هزار و ۱۸۳ نفر و تعداد فوت شدگان بر اثر این بیماری به ۱۵۸ نفر رسیده است.

بودجه ١٢٦ هزار میلیارد ریالی شهرداری مشهد

گندمی در خصوص بودجه سال جاری شهرداری مشهد نیز گفت:  بودجه ١٢٦ هزار میلیارد ریالی سال ۹۹ شهرداری پس از تصویب در جلسه علنی شورای شهر به فرمانداری رسیده است.

وی با بیان اینکه بودجه سال ۹۹ شهرداری مشهد نسبت به بودجه مصوب سال ۹۸، حدود ۳۴ درصد افزایش داشته است، افزود: ۳۰ درصد بودجه سال ۹۹ در حوزه جاری اعم از نگهداشت فضای سبز، رفت و روب شهر، جمع‌آوری زباله و ۷۰ درصد هم در بخش عمرانی شهر هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به تخصیص اعتبار حدود ٢٠ هزار میلیارد ریالی برای توسعه قطارشهری و زیرساخت‌های ریلی در سال جاری، اظهار امیدواری کرد با این اعتبار بتوانیم تا سال ۱۴۰۰ بخشی از خط سوم قطارشهری را به بهره‌برداری برسانیم و اتصال خطوط سه گانه مترو مشهد برقرار شود.

گندمی ادامه داد: امسال ساخت چندین سوله بحران، فرهنگسرا، مرکز فرهنگی و ورزشی در دستور کار قرار گرفته و همچنین تلاش خواهیم کرد پروژه‌هایی که از ابتدای شورای پنجم عملیات عمرانی آنها آغاز شده، همچون تقاطع آزادگان و تقاطع غیرهمسطح مصلی به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: تکمیل تقاطع غیرهمسطح مصلی و مسیر طراحی شده نیازمند همراهی و همدلی آستان قدس رضوی است که شهردار نیز به جد پیگیر آن است.

وی با بیان اینکه یکی از تاکیدات شورای شهر مشهد و کمیسیون برنامه و بودجه به شهرداری، گرفتن سهم شهر از بخش‌هایی است که طلب داریم، افزود: یکی از کارهای ارزشمند شهرداری از ابتدای دوره پنجم توجه به کدهای درآمدی پایدار بوده که تاکنون محقق نشده بود و دستاوردهای ارزنده‌ای هم در این زمینه داشته‌ایم، امسال هم حدود ٣٥ هزار میلیارد ریال از بودجه شهرداری از همین محل تامین خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =