۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۱
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83727867
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار هزار و ۴۱۱ مورد بازرسی از بازار لرستان

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل استاندارد لرستان گفت: سال گذشته چهار هزار و ۴۱۱ مورد بازرسی از مراکز عرضه و توزیع کالا در سطح استان انجام شد.

مرضیه قنبری شامگاه چهارشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای اجرای طرح نظارت بر اجرای هماهنگ استانداردهای اجباری در کشور (طرح طاها) و همچنین سالم سازی بازار مصرف استان، و به استناد ماده ۱۹ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، از طریق بازرسی و نمونه برداری، نظارت بر فرآورده‌های عرضه شده در سطح واحدهای صنفی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در سال گذشته چهار هزار و۴۱۱ مورد بازرسی از مراکز عرضه و توزیع کالا در سطح استان انجام گرفت که در این بازرسی‌ها تعداد ۵۱۲ قلم، فرآورده مغایر با استاندارد شناسایی شد.

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: گزارش اقلام مغایر مشاهده شده در بازار استان، به استان‌های محل تولید جهت اقدام به صورت مستمر ارسال می‌شود.

قنبریان با تاکید بر اینکه یکی از اهداف طرح طاها ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای استاندارد است، افزود: طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد) در راستای تامین ایمنی و سلامت جامعه، اعتماد سازی و توجه عموم به علامت استاندارد ایران و جلوگیری از خرید و عرضه کالای بدون علامت استاندارد و با کیفیت پایین اجرا می‌شود و مردم می‌توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی ذیل نشان استاندارد درج شده بر روی کالاها و فرآورده‌ها، به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ از زمان اعتبار پروانه استاندارد و مشخصات دیگر کالا مطلع شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =