فقط سه بیمار کرونا مثبت در بیمارستان تکاب بستری هستند

مهاباد- ایرنا- فرماندار تکاب با اشاره به شناسایی ۱۸ بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان گفت: از این تعداد، ۱۵ نفر پس از بهبودی ترخیص شده و تنها سه نفر در بیمارستان بستری هستند.

محمود زمانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تنها یک مورد بیمار مبتلا به کرونا در این شهرستان ثبت شده و تعداد مبتلایان به ۱۸ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که طی پنج روز پیش از آن، مورد مثبتی در تکاب گزارش نشده بود.

وی بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۹۶ مورد مشکوک ابتلا به بیماری کرونا در تکاب شناسایی و از آنان آزمایش گرفته شده که نتیجه آزمایش ۷۸ نفر از این افراد منفی اعلام شده‌است.

فرماندار تکاب اضافه کرد: بیماران مبتلا به کرونا که از بیمارستان ترخیص شده‌اند نیز از سوی شبکه بهداشت و درمان به صورت مستمر و مداوم مراقبت و پایش می‌شوند.

«زمانی»، ادامه داد: شهروندان و روستاییان باید همچنان هشدارها را جدی بگیرند و برای قطع زنجیره شیوع و انتقال بیماری کرونا در خانه بمانند و از تردد و تجمع در خیابان‌ها و اماکن عمومی خودداری کنند.

وی افزود: تمهیدات و تدابیری که در ستاد پیشگیری از شیوع کرونا از جمله تعطیلی بازار و پایانه مسافربری، جلوگیری از فعالیت ناوگان حمل و نقل بین‌شهری و لغو مسافرت‌ها و تب‌سنجی و غربال‌گری رانندگان و سرنشینان خودروها در مبادی ورودی و خروجی شهر تکاب برای مقابله هرچه بیشتر با این بیماری اتخاذشده همچنان با قوت اجرا می‌شود.

تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است که ۸۱ هزار نفر جمعیت دارد.

به گزارش ایرنا ۵۴۶ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و تاکنون ۴۱ نفر فوت کرده‌اند.

سهم آذربایجان‌غربی از مبتلایان و فوت شدگان ناشی از بیماری کرونا در کشور ۲ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =