اقلام بهداشتی اتاق‌های بازرگانی به بیمارستان‌های خراسان جنوبی اهدا شد

بیرجند - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند از اهدای اولین محموله اقلام بهداشتی اتاق‌های بازرگانی ایران و تهران به بیمارستان‌های خراسان جنوبی خبر داد و گفت: در کنار بخش درمان برای گذر کشور از این بحران و شکست کرونا هستیم.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند محسن احتشام افزود: اتاق‌های بازرگانی به نمایندگی از بخش‌ خصوصی در کنار دیگر نهادها در صف اول مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور ایستاده ‌است و برای تامین بخشی از تجهیزات پزشکی و اقلام مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تلاش می‌کند.

وی گفت: اتاق بازرگانی بیرجند هم در راستای مسئولیت اجتماعی و باورهای دینی و انسانی همچون اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور توان خود را در راستای هم‌افزایی و همیاری عمومی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا در استان به کار گرفته است و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند افزود: با تلاش‌های شبانه روزی تیم مشترکی از نهادهای مرجع بخش خصوصی و با همکاری فعالان اقتصادی و پیگیری‌های اتاق بازرگانی بیرجند کمک‌های اتاق های بازرگانی ایران و تهران در ۱۴ بیمارستان خراسان جنوبی توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان این کمک‌ها همچنان در حال افزایش است گفت: اقلام بهداشتی تهیه شده با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ به شهرستان‌های مختلف ارسال می‌شود تا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توزیع ‌شود.

احتشام اظهار داشت: این اقلام شامل ۳۵۰ عدد کلاه، ۲ هزار و ۱۰۰ عدد لباس گان، ۷۰۰ عدد لباس اورآل، ۴۲۰عدد عینک یکبار مصرف و ۴۲۰عدد شیلد محافظ صورت، یک هزار و ۴۰۰ عدد دستکش لاتکس، هزار و ۴۰۰ عدد دستکش معاینه و ۲ دستگاه ونتیلاتور پرتال است.

وی با قدردانی از پزشکان و کادر درمان بیمارستان‌های استان و کشور که در حال خدمات رسانی به مبتلایان ویروس کرونا هستند بیان کرد: پرستاران و پزشکان ما قهرمانان خط مقدم عبور از بحران کنونی در کشور هستند و اتاق بازرگانی همچنان در کنار بخش درمان برای گذر کشور از این بحران و شکست کرونا ایستاده ‌است.

تعداد موارد مثبت کرونا در استان خراسان جنوبی با ۸ مورد افزایش در روز چهارشنبه ششم فروردین ماه به ۲۲۵ بیمار رسید.

تمامی ۱۱ شهرستان استان مرزی خراسان جنوبی درگیر با کرونا هستند و شهرستان‌های بیرجند، طبس، زیرکوه، قاینات و فردوس بیشترین میزان ابتلا را دارند.

براساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۷۷ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند.

همچنین شمار بهبود یافتگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۶۲۵ نفر رسید.

ویروس کرونا که از چین شیوع یافت تاکنون به بیش از ۱۹۰ کشور جهان سرایت کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =