معابر شهری تکاب هر شب ضدعفونی می‌شود

مهاباد- ایرنا- شهردار تکاب گفت: خیابان‌ها، معابر و اماکن عمومی این شهر هرشب توسط ۱۸ اکیپ خودرویی ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

ناصح محمدخانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات ضدعفونی معابر شهری تکاب جهت مقابله با ویروس کرونا، از ۱۶ اسفند تاکنون هر شب ادامه داشته و شبانه بیش از ۵۰ درصد کوچه‌ها و خیابان‌های این شهر گندزدایی می‌شود.

وی بیان کرد: تمام خیابان‌ها و معابر عمومی شهر تکاب تاکنون در هشت مرحله ضدعفونی و گندزدایی شده و با توجه به ساماندهی اکیپ‌های خودرویی این روند همچنان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: بیش از ۵۰ نفر از جوانان داوطلب در قالب ۱۸ اکیپ خودرویی با انواع تراکتور، وانت و کامیون هرشب در عملیات ضدعفونی کردن معابر شهری تکاب مشارکت می‌کنند.

شهردار تکاب با اشاره به تشکیل پویش مردمی بهار همدلی در این شهرستان افرود: شرکت خدمات کشاورزی قره پولاد و نیروهای آتش نشانی و یکی از دهیاران از اکیپ‌های فعال در عملیات ضدعفونی شبانه خیابان‌ها و معابر عمومی این شهر در قالب این پویش هستند.

«محمدخانی»، افزود: این اکیپ‌ها ساماندهی شده و هرشب به صورت منسجم و هماهنگ با بارگیری محلول ضدعفونی کننده استاندارد با نظارت شبکه بهداشت و درمان از ایستگاه آتش‌نشانی تکاب جهت انجام عملیات ضدعفونی و گندزدایی راهی خیابان‌ها و معابر شهری می‌شوند.

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ۵۴۶ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۴۱ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

طبق آخرین آمار، ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ هزار و ۷۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از این تعداد همچنین ۹ هزار و ۶۲۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =