سازمان جهانی بهداشت: موردی از ابتلا به کرونا در یمن ثبت نشده است

تهران- ایرنا- سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه تأکید کرد که هنوز هیچ مورد مبتلا به کرونا در یمن شناسایی نشده است.

دفتر سازمان جهانی بهداشت در یمن در حساب توئیتری خود نوشت: هیچ مورد مبتلا به کرونا تا روز گذشته (سه‌شنبه) در یمن مشاهده نشده است.

طبق اعلام این دفتر، سازمان جهانی بهداشت در راستای انجام اقدامات احتیاطی و آمادگی برای مقابله با کرونا در یمن، با وزارت بهداشت این کشور همکاری می‌کند تا مرکز قرنطینه‌ای در عدن جنوب یمن ساخته شود.

مسؤولان یمنی پیش‌تر اعلام کردند که اقدامات احتیاطی را برای مقابله با کرونا اتخاذ کرده‌ و در همین راستا فعالیت‌های آموزشی را به حال تعلیق درآورده و گذرگاه‌های زمینی و هوایی یمن را بسته‌اند.

این ششمین سال حمله ائتلاف سعودی به یمن است. به عقیده ناظران و نهادهای بین المللی، این حمله، بدترین بحران انسانی را در جهان ایجاد کرده است. میلیون‌ها انسان در آستانه قحطی قرار دارند. نزدیک به ۱۷ میلیون نفر طبق برآوردهای بین المللی به آب شرب و نظافت و بهداشت نیازمند هستند.

در همین حال، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد امروز بار دیگر طرف‌های درگیر در یمن را به توقف درگیری‌ها و گفت وگو برای حل بحران یمن فرا خواند.

پیش از این، دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن روز دوشنبه از طرف‌های درگیر در یمن خواست که برای مقابله با ویروس کرونا به درخواست دبیرکل این سازمان برای برقراری آتش‌بس عمل کنند.

کرونا باعث شده بسیاری از کشورهای جهان مرزهای خود را ببندند و پروازهای داخلی و بین المللی‌شان را به حال تعلیق در آورند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =