واحد گردشگری متخلف در دامغان پلمب شد

سمنان-ایرنا- رییس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی شهرستان دامغان گفت: واحد گردشگری متخلف در این شهرستان در راستای کنترل و مقابله با شیوع ویروس کرونا، تعطیل و پلمب شد.

مهدی قاسمی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحد گردشگری واقع در یکی از شهرهای تابعه دامغان، به دلیل پذیرش مسافر و محدود نکردن اقامت تا اطلاع بعدی پلمب شد.

وی بیان کرد: فعالیت این واحد در راستای کنترل و مقابله با گسترش ویروس کرونا به عنوان دومین واحد اقامتی و پذیرایی متخلف شهرستان، متوقف شده است. 

قاسمی اظهار داشت: با وجود ابلاغ ممنوعیت پذیرش مهمان و گردشگر به واحدهای اقامتی و پذیرایی به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، متاسفانه در بازدیدهای صورت گرفته در شهرهای تابعه شهرستان دامغان شاهد تخلف در یک مجتمع خدماتی غیر مجاز بودیم که با اعزام کارشناس گردشگری، با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی و نیروی انتظامی، واحد مذکور پلمب و از ادامه فعالیت آن جلوگیری به عمل آمد.

وی ادامه داد: در نوروز ۹۹ با تلاش همکاران اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان و دستگاه ‌های اجرایی ذیربط، تا این لحظه بیش از ۶۰ مورد بازدید از واحدهای گردشگری تحت پوشش در سطح شهرستان صورت گرفته است. 

قاسمی اضافه کرد: بنا بر دستور مقام قضایی و در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی واحدهای گردشگری که پذیرش مسافر، گردشگر و حتی ارائه خدمات به افراد بومی در اقامتگاه‌ها و مجموعه‌های گردشگری شهرستان دامغان را داشته باشند، پلمب خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: کرونا را جدی بگیریم، در خانه بمانیم و تا شکست کرونا و برگشت شرایط عادی از سفرهای غیرضروری بپرهیزیم، زیرا این مساله در شیوع ویروس نقش اساسی دارد.

رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان گفت: سامانه ۰۹۶۲۹ آماده دریافت، ثبت و پیگیری هر گونه نظر و شکایت درخصوص واحدهای گردشگری است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد. 

شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =