۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۹
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83727773
۰ نفر

برچسب‌ها

فروشگاه‌های موادغذایی و میوه میبد، شب‌ها فعال هستند

یزد- ایرنا- فرماندار میبد گفت: با توجه به سرایت بالای کرونا و لزوم اندیشیدن تدابیری برای جلوگیری از رفت و آمد زیاد شهروندان در شهر از فردا پنجشنبه تا اطلاع ثانوی فروشگاه‌های بزرگ عرضه مواد غذایی ، سوپر مارکت‌ها و میوه فروشی‌ها در طول روز بسته و شب‌ها از ساعت ۲۳ تا هشت صبح دایر می‌باشند.

حسین فلاح عصر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: علی رغم اینکه با همکاری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مراقبتی توسط مردم آمار مبتلایان بیماری کرونا حدود چهار تا پنج روز است که تثبیت شده اما باز هم آمار بالا است و به اندیشیدن تدابیر لازم در این ارتباط نیاز است.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه لازم است حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشیم، تصمیم یاد شده در ارتباط با اصناف تامین کننده مایحتاج عمومی در نشست شورای تامین با حضور همه اعضای شورای تامین و سلامت گرفته‌ شد.

این مسئول یادآور شد : به غیر از نانوایی‌ها که لازم است در طول روز دایر باشند همه فروشگاه های عرضه مواد غذایی نظیر فروشگاه‌های زنجیره ای ، سوپری‌ها و میوه فروشی‌ها فقط شبها دایر هستند و در صورت تخلف به صورت قانونی از سوی اماکن ، تعزیرات و دادستان برخورد می‌شود.

وی علت این تصمیم را بودن رفت و آمد کمتر در شب به خاطر همراه نبودن فرزندان همراه والدین عنوان کرد و متذکر شد که باید توجه داشت این تصمیم به صورت کارشناسی و با هم اندیشی و حضور متخصصین و کارشناسان در حوزه درمان و اصناف و با علم به تاثیر گذار بودن آن گرفته شده‌است.

وی در ادامه نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نظیر گذاشتن میز جلوی مغازه برای جلوگیری از ورد مشتریان به فروشگاه ، استفاده از دستکش یک بار مصرف و... توسط اصناف تاکید کرد.

میبد حدود ۲۳ اتحادیه صنفی فعال دارد.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =