آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان‌تهران کاهش یافت

تهران- ایرنا- فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان‌تهران با بیان اینکه در هفته جاری شاهد یک شیب کاهشی مبتلایان به کرونا و جانباختگان بودیم، اعلام کرد: آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان‌تهران کاهش یافته است.

سردار «حسن حسن‌زاده» روز چهارشنبه در نشست طرح بسیج ملی سلامت (مبارزه با کرونا) که با حضور فرماندهان نواحی سپاه غرب استان تهران، مسئولین بهداشت و درمان و فرمانداران غرب استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: اگر چه شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا و بستری شدگان و جانباختگان بودیم اما تاکید می کنیم که مردم همچنان در خانه بمانند تا از معرض این ویروس در امان باشند.

وی افزود: در برخی از شهرستان های استان تهران تعدادی از  خانواده ها به مسافرت رفته اند که این موضوع هم از دلایل کاهش مراجعات به مراکز بهداشت و درمان به شمار می رود.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران خاطر نشان کرد: تعطیلات موجب کاهش آلودگی ها می شود اما مردم باید در خانه ها بمانند.

وی ادامه داد: برآورد و پیش بینی ها مبنی بر ابتلای گسترده مردم در شهرستان های استان تهران و بروز وضعیت وخیم بود که این پیش بینی بروز و ظهور نکرد و وضعیت شهرستان های استان تهران، بهتر و مناسب تر از تهران است.

سردار حسن زاده عنوان کرد: مطلع کردن و ارائه اطلاعات و آموزش های مستمر به مردم در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان های استان تهران ضروری و مهم است.

در پایان این مراسم فرمانداران غرب استان تهران به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را مطرح کردند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۷۰۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۰۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور روز چهارشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز ۶ فروردین ۹۹ و بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی، ۲۲۰۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری در ایران به ۲۷۰۱۷ نفر رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۹۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: با جان باختن ۱۴۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد درگذشتگان بر اثر این بیماری تا ۶ فروردین ۱۳۹۹ به ۲۰۷۷ نفر رسید.

وی افزود: تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشورها به حساب می آید. مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان شان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =