تعطیلی اصناف رکن موثر شکست زنجیره انتقال کرونا است

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پیشوا با تأکید بر لزوم تعطیل بودن واحدهای تجاری غیرضروری تا ۱۵ فروردین گفت: همراهی اصناف و بازاریان در شرایط حساس شیوع ویروس کرونا، رکن موثر در شکستن زنجیره انتقال این بیماری و ارتقاء سلامت جامعه است.

حسین عباسی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ویروس کرونا با تمامی مشکلات، گرفتاری‌ها و محدودیت‌هایی که برای عموم مردم، مسئولان به خصوص جامعه پزشکی و درمانی ایجاد کرده، ارزش عملی و کار برخی افراد را نمایان‌تر ساخت و موجب ایجاد همدلی و وحدت بین آحاد مردم، برای شکست دادن ویروس این بیماری شده است.

وی افزود: این که امروز اصناف و بازاریان شهرستان پیشوا حاضرند تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران، از منافع مادی و مالی کوتاه مدت خود صرف نظر و چشم‌پوشی کنند، تنها گوشه‌ای ای وحدت و همدلی میان مردم است.

فرماندار پیشوا تصریح کرد: از تمامی اصناف، کسبه و بازاریان که در این روزهای سخت به منظور همراهی با مسئولان و مجموعه عوامل بهداشت و درمان، با تعطیل کردن محل کسب و کار خود در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا فعال شدند تشکر و قدردانی و برای آنان وسعت رزق را آرزو می‌کنم.

عباسی با گلایه از برخی از مردم در شوخی گرفتن شیوع ویروس کرونا گفت: برخی مردم هنوز ویروس کرونا را جدی ندانسته و با نداشتن هراس از تبعات ابتلا به این بیماری، هم به خود و هم به دیگران آسیب می‌زنند.
 
فرماندار پیشوا افزود: مسئولان از تمام اختیارات خود استفاده می‌کنند تا تجمع‌ مردم کاسته شود ولی این اقدامات زمانی نتیجه می‌دهد که مردم هم همکاری کنند.

وی با تأکید بر این که هیچ خدماتی به مسافران در شهرستان پیشوا ارائه نمی‌شود افزود: امسال با تعطیل شدن درب‌های حرم مطهر امام‌زاده جعفر(ع)، برادر بلافصل امام رضا(ع)، نه تنها خدماتی به مسافران ارائه نمی‌شود بلکه از مردم نیز درخواست می‌شود تا برای حفظ سلامت خود در خانه بمانند و ترددها را به حداقل برسانند. 

شهرستان پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =