۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۲
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83727711
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

چین و تایوان رزمایش های نظامی جداگانه برگزار کردند

پکن- ایرنا- با بالا گرفتن تنش ها در جزیره تایوان به دنبال پرواز جنگنده های چین بر فراز این منطقه، علاوه بر ارتش تایوان، نیروی دریایی چین نیز در واکنش به حضور ناو جنگی آمریکا در این آبراهه، رزمایش دریایی برگزار کرد.

به گزارش روز چهارشنبه سرویس خبری تایوان، ارتش این جزیره به منظور آنچه افزایش آمادگی و ارتقا توان دفاعی نیروهای نظامی اش خوانده، یک رزمایش بزرگ سراسری با نام «لین هسیانگ» برگزار کرد این رزمایش پس از پرواز اخیر جنگنده های چین در حریم هوایی نزدیک به تایوان و به دنبال رزمایش شبه جنگی آمریکا در منطقه برگزار شده است.

وزارت دفاع تایوان در بیانیه ای آورده است قصد دارد با توجه به وضعیت موجود، خود را برای هر تهاجمی آماده کند پیش از این به دنبال پرواز جنگنده های چین روابط دو طرف پر تنش تر از قبل شده است.

بیانیه می افزاید رزمایش را که از روز گذشته /سه شنبه/ آغاز شده است نیروهای دریایی،  زمینی و هوایی در تمامی پایگاه های این جزیره و بدون استفاده از مهمات جنگی برگزار کرده اند.

رسانه های تایوانی گزارش کردند که جنگنده های ارتش از بیشتر پایگاه های جنوبی و جنوب غربی به پرواز درامده اند و اسکادرانی از جت های اف ۱۶ در آن شرکت داشته اند ارتش تایوان همچنین اعلام کرده که ناوشکن های مدل کانگ،  پلاس پاری و کلاس کید در اطراف جزیره استقرار یافته اند.  

وضعیت در تنگه تایوان بسیار پرتنش توصیف شده است پیشتر در ماه جاری جنگنده های چین در منطقه پرواز کردند و تایوان جنگنده هایش را به تعقیب آنها فرستاد و آمریکا هم دو بمب افکن بی ۵۲ راهی سواحل شرقی تایوان کرد.

دیروز هم در دریای فیلیپین ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا رزمایش موشکی شبه جنگی برگزار کرد که ناظران آن را به نوعی مقابله جویی آمریکا با چین در دریای جنوبی می دانند در واکنش به همین تحرکات آمریکا بود که ارتش چین نیز رزمایش ویژه ضد زیردریایی برگزار کرد.

همچنین امروز چهارشنبه یک ناو جنگی آمریکا از تنگه حساس تایوان عبور کرد وزارت دفاع این جزیره در بیانیه ای اظهار داشت: این کشتی از شمال به سمت آبراه عبور کرد و توسط نیروهای مسلح تایوان زیر نظر بود.

وزارت دفاع تایوان عبور این کشتی را یک «ماموریت عادی» توصیف کرد و گفت: «هیچ دلیلی برای هشدار وجود نداشت»،   «آنتونی جونکو»  سخنگوی ناوگان هفتمین ایالات متحده نیز گفت که این کشتی ناوشکن موشکی هدایت شونده USS McCampbell بود که «یک سفر معمولی مطابق با قوانین بین المللی» انجام داده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha