کنترل ورودی‌های شهرستان بروجن تشدید شد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن گفت: کنترل و پایش سلامت در تمامی ورودی‌های این شهرستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تشدید شده است.

مسعود ملکی روز چهارشنبه در دومین ستاد شهرستانی مقابله با کرونا در سال‌جاری  تاکید کرد: مبادی ورودی شهرستان بروجن از سمت مبارکه و زرین‌شهر استان اصفهان با همکاری دستگاه‌های مختلف بیشتر از قبل کنترل می‌شود.

وی افزود:در این طرح با استفاده از حفاظ جاده‌ای در محورهای ارتباطی یاد شده، مسیرهای انحرافی ایجاد شده و ضمن کنترل تردد، احراز هویت، پایش سلامت و تداوم تردد خودروهای با پلاک چهارمحال و بختیاری، از ورود مسافران و خودروهایی با پلاک‌های غیربومی به داخل بروجن جلوگیری خواهد شد.

وی یادآور شد: تعطیلی بازار بروجن و اصناف غیرضروری شهرستان بروجن تا ۱۵ فروردین‌ماه سال‌جاری تمدید شده است.

فرماندار بروجن اظهار داشت: در این طرح نانوایی‌ها، عرضه‌کنندگان مواد پروتئینی، مراکز عرضه مواد غذایی، فروشندگان محصولات بهداشتی و درمانی، مکانیکی‌ها و آپاراتی‌ها باید به‌صورت شیفت‌بندی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به مردم خدمات‌رسانی کنند.

وی گفت: گروه‌های بازرسی متشکل از صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت و درمان و اداره نظارت بر اماکن عمومی شهرستان بروجن بر روند اجرای این طرح نظارت می‌کنند.

ملکی تاکید کرد: البته در این طرح نظارت بر فعالیت نانوایی‌ها، جایگاه‌های سوخت بنزین و گاز برای رعایت موازین بهداشتی بیشتر خواهد شد.

وی افزود: تمامی شهرداران و دهیاران شهرستان بروجن موظفند اقدامات لازم برای گندزدایی و ضدعفونی معبرهای عمومی را با جدیت در شهرها و روستاها انجام دهند.

فرماندار بروجن تصریح کرد: تا زمان ریشه‌کنی ویروس کرونا با برهم‌زنندگان آسایش و آرامش روانی مردم و عاملان ترویج شایعه و تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی برخورد خواهد شد.

وی با تشکر از همراهی و مشارکت مردم شهرستان بروجن برای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا یادآور شد: محدودیت‌های اعمال شده در راستای حفظ سلامت مردم و تلاش برای قطع زنجیره انتقال این ویروس است.

ملکی اظهار داشت: تا زمان ریشه‌کنی ویروس کرونا، با افراد و واحدهای صنفی متخلف و عاملان تهدید کننده بهداشت و سلامت عمومی برخورد می‌شود.

ویروس جدید کرونا کووید ۱۹ نام دارد، این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و لغو سفرهای غیرضروری و اجتماعات، نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =