۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۴
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83727696
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا پارلمان انگلیس را به تعطیلی کشاند

لندن- ایرنا- معاون نخست وزیر انگلیس با اشاره به وضع اضطراری حاکم بر اثر شیوع ویروس کرونا، اعلام کرد که پارلمان این کشور از عصر امروز (۶ فروردین ۱۳۹۹) تعطیل می‌شود.

«جیکوب ریس‌موگ» روز چهارشنبه در مجلس عوام گفت: دولت یک هفته تعطیلات عید پاک را که قرار بود از ۳۱ ماه مارس (۱۲ فرودین ۱۳۹۹) آغاز شود، به جلو کشیده است.

وی با بیان اینکه تعطیلات طبق جدول زمان‌بندی در تاریخ ۲۱ آوریل (۲ اردیبهشت) به پایان خواهد رسید، افزود که بسته به شرایط، این تاریخ ممکن است تمدید شود.

بیشتر نیمکت‌های مجلس عوام انگلیس از هفته گذشته که آمار ابتلا و مرگ و میر مبتلایان به کرونا بسرعت در حال افزایش بوده، خالی است. نمایندگان که تا پیش از بروز این بحران با توجه به کمبود ظرفیت سالن مجلس به فاصله کمی کنار هم می‌نشستند، اینک با رعایت یک متر فاصله از هرگونه تماس نزدیک با یکدیگر وحشت دارند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز در نشست پرسش و پاسخ از برنامه دولت برای مقابله با کرونا اظهار کرد که عبور از این بحران بدون تحمل دشواری‌ها امکان پذیر نیست.

وی در عین حال احتمال داد که در صورت بهبود اوضاع، مقررات منع رفت و آمد را زودتر از موعد لغو کند.

جانسون دوشنبه گذشته با اعلام وضع اضطراری از مردم این کشور خواست؛ برای مقابله با کرونا از خانه بیرون نروند.

به گفته او، پلیس و ارتش به عنوان مسؤولان ناظر بر اجرای دستورالعمل دولت با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.

شیوع ویروس کرونا در انگلیس تاکنون جان ۴۲۴ نفر در این کشور را گرفته و آمار ابتلا به این ویروس، روز به روز در حال افزایش است.  

برخی نمایندگان مجلس انگلیس با تعطیلی این نهاد قانون‌گذار در ایام تعطیلات عید پاک مخالف بوده و تأکید دارند که دولت برای تبیین سیاست‌های مقابله با کرونا باید به نمایندگان مردم حساب پس دهد. اما برخی دیگر از نمایندگان از ترس ابتلا به کرونا معتقدند که این تصمیم باید زودتر به اجرا گذاشته می‌شد.

نخست وزیر و یا یکی از مقام‌های دولت انگلیس به صورت روزانه، آخرین سیاست‌های اتخاذ شده درباره مقابله با کرونا را در کنفرانس خبری تشریح می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =