شمار مبتلایان به کرونا در منطقه سیستان به ۳۶ نفر افزایش یافت

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: براساس آخرین آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه این دانشگاه به ۳۶ نفر افزایش یافته است.

دکتر هادی میرزایی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون سه نفر در محدوده دانشگاه علوم پزشکی زابل براثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. 

وی ادامه داد: تاکنون از ۱۱۰ نفر مشکوک به ویروس کرونا در منطقه سیستان آزمایش گرفته شده که از این تعداد آزمایش ۳۶ نفر مثبت بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل بر رعایت بهداشت و جلوگیری از تردد غیر ضروری شهروندان تاکید کرد و افزود: ضروری است افراد مصرف پروتیین و ویتامین را از طریق موادغذایی در کنار رعایت بهداشت مورد توجه قرار دهند. 

وی از شهروندان خواست به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با سامانه ۴۰۳۰ همکاری کنند. 

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده است .
شهرستان‌های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =