۴ میلیون مترمربع از معابر شهری قم هرروز ضدعفونی می‌شود

قم-ایرنا- معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به روند ضدعفونی معابر شهری، گفت: روزانه با ۲۰۰ هزار لیتر محلول، چهار میلیون مترمربع از معابر شهر ضدعفونی می‌شود.

سید امیر سامع روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرداری قم بیان کرد: بوستان‌ها و محلات و معابری که امکانات تردد خودرو ندارند، توسط ۸۰ اکیپ پیاده با ظرفیت ۸۰۰ لیتر ضدعفونی می‌شود که روزانه بیش از ۶۵ هزار مترمربع را پوشش می‌دهند.

وی ادامه داد: ۱۰ میلیون مترمربع معبر درجه‌یک و ۱۲ میلیون مترمربع معبر فرعی در شهر قم وجود دارد و تاکنون تمام شهر یک‌بار به‌طور کامل ضدعفونی شده است.

سامع تصریح کرد:  در دور دوم عملیات ضدعفونی نیمی از شهر زیرپوشش رفته است و نقاط بحرانی و مهم شهری مانند محدوده بیمارستان‌ها، بانک‌ها و غیره هرروز ضدعفونی می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم اظهار کرد: شهرداری قم به همراه سپاه و ارتش وظیفه ضدعفونی و گندزدایی از معابر شهری را بر عهده‌دارند.

وی اضافه کرد: لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(ع) و ۲۴ بعثت با ۱۰ دستگاه خودرو ضدعفونی به ظرفیت ۱۵ هزار و ۵۰۰ لیتر روزانه ۲۱۰ هزار مترمربع از معابر شهر را ضدعفونی می‌کنند.

سامع با تاکید بر اینکه ارتش نیز با هشت دستگاه خودرو عملیات ضدعفونی شهری را انجام می‌دهد، افزود: این خودروها نیز بالغ‌بر ۱۸ هزار و ۵۰۰ لیتر ظرفیت دارند که روزانه ۳۱۶ هزار مترمربع از معابر شهری را ضدعفونی می‌کنند.

وی بابیان اینکه شهرداری قم ۴۴ دستگاه خودرو را مامور عملیات ضدعفونی روزانه شهر کرده است، اظهار کرد: این ناوگان روزانه با ظرفیت ۱۶۴ هزار لیتر محلول ضدعفونی، بالغ‌بر ۳ میلیون و ۳۸۵ هزار مترمربع از معابر شهر را ضدعفونی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه درمجموع ۶۳ اکیپ عملیات ضدعفونی معابر شهر را انجام می‌دهند، افزود: قرار بود برخی دستگاه‌های دیگر نیز امکانات خود را در اختیار شهرداری بگذارند تا ظرفیت ضدعفونی افزایش پیدا کند که هنوز چنین کاری صورت نگرفته است.

تمام امکانات عمومی شهر روزانه ضدعفونی می‌شود

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم نیز در این جلسه، اظهار کرد: روزانه باتدبیر صورت گرفته تمام امکانات و فضاهای شهری که امکان ایجاد خطر برای مردم دارند، ضدعفونی  می‌کند.

سید محسن میرهادی اضافه کرد: ۷۳۳ چشمه سرویس بهداشتی در بوستان‌ها و فضاهای شهری هرروز ضدعفونی می‌شود.

وی افزود: آبخوری‌های سطح بوستان‌ها، بیش از ۲ هزار و۳۰۰ مترمربع نمازخانه‌ها، ۱۲ هزار و ۹۰۰ مترمربع زمین‌های بازی مورد ضدعفونی روزانه قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: به‌طور روزانه ۱۳۴ وسیله بازی، هزار و ۲۶۶ وسیله ورزشی و بیش از ۲هزار و ۷۰۰ نیمکت سطح شهر ضدعفونی می‌شود.

میرهادی با اشاره به ادامه تعطیلی بوستان‌های بزرگ شهر، گفت: تاکنون نزدیک به ۱۴ هزار دستکش بین کارگران شهرداری توزیع‌شده و به‌صورت هفتگی نیز ۳ هزار ماسک و دستکش تحویل‌شده و به کارگران توزیع خواهد شد.

میرهادی در ادامه اظهار کرد: طی دو روز گذشته که بارندگی در شهر داشتیم و آب‌گرفتگی معابر اتفاق افتاد مردم عمده مشکلات خود را با سامانه ۱۳۷ شهرداری در میان گذاشتند.

وی عنوان کرد: براثر بارندگی‌های اخیر ۲۲۷ مورد درخواست در خصوص آب‌گرفتگی معابر و منازل در این سامانه ثبت‌شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور خدمات شهری شهرداری قم اظهار داشت: بیشترین آمار آب‌گرفتگی خانه‌ها در منطقه یک و سه شهر قم اتفاق افتاده است.

وی افزود: در مناطق چهار، پنج، شش و هفت و هشت آب‌گرفتگی در منازل نداشتیم درصورتی‌که درخواست‌هایی در سامانه ۱۳۷ ثبت‌شده بود و عمدتا مربوط به معابر و یا پارکینگ بود.

میرهادی با اشاره به تدبیر مدیریت شهری در شکستن و تخریب کانال انتقال آب در منطقه سه برای تعریض آن، خاطرنشان کرد: اگر این تدبیر به‌سرعت صورت نمی‌گرفت مشکلات زیادی برای مردم رخ می‌داد و خسارات زیادی به شهر تحمیل می‌شد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

طبق آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا امروز ۶ فروردین ۹۹ و بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی، ۲۲۰۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری در ایران به ۲۷۰۱۷ نفر رسیده است.

ازاین‌بین تاکنون ۹۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور، بهبودیافته و ترخیص شده‌اند  و با جان باختن ۱۴۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد درگذشتگان براثر این بیماری تا ۶ فروردین ۱۳۹۹ به ۲۰۷۷ نفر رسید.

تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ازنظر ابتلا به کووید۱۹ در کشور غربالگری شده‌اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا باقدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشورها به‌حساب می‌آید.

مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیانشان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =