تاکید معاونت عمرانی وزارت کشور بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در مقابل سیلاب‌های احتمالی

تهران- ایرنا- معاون عمرانی وزارت کشور در بخشنامه‌ای به استانداری‌ها در پی اعلام پیش‌بینی فعالیت سامانه‌های بارشی از روز پنجشنبه گفت: اقدامات معاونین عمرانی استانداری‌ها صرفاً ناظر بر گزارش خسارت‌ها نباشد و تدابیر پیشگیرانه را با جدیت اتخاذ و اجرایی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، «مهدی جمالی‌نژاد» روز چهارشنبه در بخشنامه‌ای به معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها بر ایجاد آمادگی، هماهنگی و انسجام در اقدامات و تمهیدات لازم از سوی مجموعه شهرداری و دهیاری‌ها در زمینه مقابله با حوادث احتمالی ناشی از فعال شدن سامانه‌های بارشی و وقوع سیلاب طی روزهای آتی در ایام تعطیلات نوروز تاکید کرد.

وی در این بخشنامه با تاکید بر اینکه اقدامات معاونین عمرانی استانداری‌ها صرفاً ناظر بر گزارش خسارت‌ها نباشد و تدابیر پیشگیرانه را با جدیت اتخاذ کنند،  ضمن اشاره به  لزوم ارتقاء آمادگی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای مقابله با حوادث احتمالی در شهرها و روستاها و پیرو اطلاعیه‌های صادر شده از سوی سازمان هواشناسی کشور، مبنی بر فعالیت سامانه‌های بارشی از روز پنجشنبه ۷ فروردین ماه در بخش عمده‌ای از استان‌ها به ویژه نیمه غربی کشور و احتمال بروز سیلاب، آب گرفتگی معابر شهری و روستایی و بروز خسارت در فضاهای شهری و روستایی، بر اتخاد تدابیر و تمهیدات لازم در این زمینه تاکید کرد. معاون عمرانی وزیر کشور در این بخشنامه خواستار حفظ و ارتقاء آمادگی و حضور مؤثر و مداوم همه معاونین، مدیران و رؤسای سازمان‌های ذیربط شهرداری‌ها و دهیاری‌های تابعه در ایام تعطیل برای مقابله با حوادث احتمالی شده است.   

جمالی‌نژاد همچنین بر بسیج منابع و امکانات، تجهیزات و ماشین‌آلات برای مقابله با حوادث پیش‌بینی نشده در شهرها و روستاها و انجام اقدامات پیشگیرانه، آمادگی، پایش و نظارت مستمر ستاد مدیریت بحران شهرداری و سایر سازمان‌های خدمات رسان به ویژه سازمان آتش‌نشانی و دیگر حوزه‌های معاونت خدمات شهری تاکید کرده است.

بازدید مستمر از نقاط بحرانی در شهرها و روستاها از منظر آسیب‌پذیری از سیلاب‌های احتمالی و رفع مشکلات فنی و نواقص شبکه جمع‌آوری و دفع آبهای سطحی و بازدید از تاسیسات کنترل سیلاب در محدوده و حریم شهرها و روستاها به ویژه پل‌ها و ابنیه فنی احداث شده در مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌های عبوری، از دیگر موضوعات بخشنامه رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور است.

وی همچنین بر پیش‌بینی فضای مناسب برای افراد فاقد سرپناه و کارتن خواب با لحاظ شرایط بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر به ویژه کرونا ویروس تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =