نقاهتگاه بیماران بهبود یافته آماده ارائه خدمات در سلماس

ارومیه- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان سلماس گفت: نقاهتگاه ویژه بیماران بهبودیافته از کرونا در این شهرستان آماده خدمت‌رسانی بوده که اقدامات لازم برای انتقال بیماران ترخیص‌شده از بیمارستان به این مکان انجام شده است.

حمیدرضا جباری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نقاهتگاه در سالن ۲ هزار نفری این شهرستان با همکاری و تلاش تیپ ۲۶۴ ارتش سلماس راه اندازی شده‌است.

وی اظهار داشت: علاوه بر این سالن، چهار سالن دیگر نیز برای گذران دوران نقاهت بیماران کرونایی در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

وی اضافه کرد: بیماران در این سالن‌ها به مدت ۱۴ روز دوران نقاهت خود را می‌گذرانند تا سلامت خود را به دست آورند.

وی با تاکید بر رعایت اصول ساده و اولیه بهداشتی توسط مردم بیان کرد: در این شهرستان ۳۰ تخت به صورت ایزوله برای بستری و درمان بیماران کرونایی آماده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان سلماس ادامه داد: همچنین دستکش لاتکس در سطح داروخانه‌های سلماس با قیمت فروش هر جفت ۶۳۰ تومان توزیع شده تا مشکلی در این خصوص بین شهروندان احساس نشود.

جباری گفت: ۱۲ نفر تاکنون در سلماس به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که امیدواریم این رقم ثابت بماند و مردم با رعایت بهداشت فردی و عدم حضور در مکان‌های پرتجمع سلامت خود را تضمین کنند.

وی افزود: کرونا بیماری قابل پیشگیری است و با آموزش و خودمراقبتی می‌توان از آن در امان بود.

به گزارش ایرنا، طبق تصمیم ستاد مقابله با کرونا، افراد مبتلا به بیماری کرونا که از بیمارستان ترخیص می‌شوند، پس از مرخصی باید حداقل ۲ هفته در قرنطینه باشند که مراکز نقاهتگاهی یکی از بهترین مکان‌ها برای این قرنطینه به شمار می‌رود.

۴۹۷ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و تاکنون ۵۰ نفر فوت کرده‌اند.

سهم آذربایجان‌غربی از مبتلایان و فوت شدگان ناشی از بیماری کرونا در کشور ۲ درصد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha