شمار مبتلایان به کرونا در استان کرمانشاه به ۱۹۲ نفر رسید

کرمانشاه- ایرنا- سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای شروع اپیدمی تا ساعت ۱۲ سه‌شنبه شب موارد مثبت کووید ۱۹ در این استان ۱۹۲ نفر بوده که چهار نفر در ۲۴ ساعت گذشته اضافه شده است.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۱۹۲ مورد مبتلای به ویروس کرونا در استان تاکنون ۲۰ نفر فوت کرده اند.

به گفته او، همچنین از ابتدای شروع اپیدمی کرونا در استان تاکنون ۹۷۳ نفر بستری شدند که از این تعداد ۸۵۶ نفر ترخیص و ۹۷ نیز در بیمارستانهای استان بستری هستند.

وی با اشاره به موج سفرهای نوروزی و دید و بازدیدها و متاسفانه رعایت کم حدود ۱۰ تا ۲۰ درصدی جمعیت استان تبدیل به مشکلی شده و افزایش چشمگیر موارد مثبت کرونا را زیاد می کند.

سخنگوی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه از مردم خواست از تجمع ها بپرهیزند و تاکید کرد که تعداد موارد مثبت کرونا در بازارچه ها و تجمعات ناشی از آن بروز می کند.

شکیبا افزود: نگرانی ما برای ۱۵ فروردین است که دوره کمون به اتمام می رسد و موارد مثبت بروز می کند.

وی اظهار داشت: ویروس کرونا با پیشگیری قابل کنترل است و اگر مردم پیشگیری نکنند کنترل نخواهد شد.

او بهترین راهکار مقابله با ویروس کرونا را در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی دانست و از رسانه ها خواست نکات آموزشی را به صورت مستمر به اطلاع مردم برسانند. 
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه رعایت نکات بهداشتی توسط تمام شهروندان ضروری است، گفت: از مردم می‌خواهیم در خانه بمانند و مسائل بهداشتی را رعایت کنند تا از شیوع بیماری کرونا جلوگیری شود.
شکیبا عنوان کرد: از افراد دارای علائم بیماری کرونا که بیماری حاد زمینه‌ای ندارند تقاضا داریم که در منزل استراحت کنند و در صورت مشاهده علائم حاد تنفسی به مراکز ۱۶ ساعته بهداشت مراجعه کنند.
سخنگوی ستاد بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیش از ۵۰ درصد بیماران در روزهای گذشته یا میهمانی از استان‌های پرخطر داشتند و یا به این استان‌ها مسافرت کرده اند.
شکیبا تاکید کرد: از مردم می خواهیم که در این ایام نه به مسافرت بروند و نه میزبان مسافرانی از دیگر استان های کشور باشند.
وی اظهارداشت: براساس برآوردهای انجام شده بیش از ۸۰ درصد مردم استان به منظور مقابله با کرونا با دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی همکاری دارند و توصیه های بهداشتی را جدی می‌گیرد.
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه افزود: با این حال هنوز بین ۱۰ تا ۲۰ درصد مردم جامعه توجهی به توصیه‌های بهداشتی ندارند و رفتارهای پرخطر در رابطه با شیوع بیماری کرونا انجام می دهد.
سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا کرمانشاه با تاکید بر اینکه احتمال اوج گیری کرونا در کرمانشاه وجود دارد، گفت: در صورتی که جمعیت ۱۰ تا ۲۰ درصدی بی توجه به مسائل بهداشتی مقابله با کرونا را جدی نگیرند با بحرانی جدی در کرمانشاه روبرو خواهیم شد.