۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۵
کد خبرنگار: 2194
کد خبر: 83727570
۰ نفر

برچسب‌ها

توزیع بسته‌های بهداشتی در میان کودکان کار شهرستان لامرد

شیراز-ایرنا- برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، در قالب اجرای طرح سراسری توزیع بسته‌های بهداشتی و آموزشی بین کودکان کار، بیش از ۳۰ بسته بهداشتی بین این گروه از کودکان در شهرستان لامرد توزیع شد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان لامرد، چهارشنبه با بیان این مطلب به ایرنا اظهار داشت: این بسته‌های بهداشتی - آموزشی که حاوی دستکش، ماسک و بروشورهای آموزشی برای جلوگیری از شیوع ویروس کروناست با مشارکت تیم سیار اورژانس اجتماعی ۱۲۳ لامرد و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان توزیع شده و این روند ادامه خواهد داشت.    

معصومه کاظم‌زاده افزود: اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان لامرد برای حفظ سلامتی شهروندان، با حضور در جامعه در زمینه آگاه‌سازی و تبیین مسایل بهداشتی و اجتماعی، بموقع نقش ایفا می‌کند و برای تدوام این حرکت خیرخواهانه و حساس، انجمن‌های مردم نهاد و فعالان اجتماعی می‌توانند در گسترش این خدمات ما را یاری دهند.

به گفته وی، مدیریت بهزیستی شهرستان لامرد از زمان اعلام شیوع ویروس کرونا، ضمن ابلاغ دستورالعمل‌ها و توصیه‌های بهداشتی به مراکز تحت نظارت، اماکن و واحدهای مرتبط با این اداره، نهادهای ارایه دهنده خدمات به جامعه هدف را بسیج کرد. 

شهرستان لامرد در فاصله ۳۶۵ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

بر اساس اعلام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تا عصر سه‌شنبه (پنجم فروردین ۹۹) با شناسایی ۱۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس، شمار مبتلایان به این بیماری به ۵۶۶ نفر رسید، ظرف ۲۴ ساعت گذشته نیز چهار نفر به دلیل ابتلا به کرونا در این استان فوت کردند که با احتساب آنها تاکنون ۲۱ نفر در فارس جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

به گفته عبدالرسول همتی، هم اکنون ۱۷۵ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و ۱۹۰ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی‌ریز، اقلید، خرم‌بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده‌اند.

بیمارستان‌های شهید چمران و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) این شهر، کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =