فعالیت اتوبوس‌های درون‌شهری قم تا ۱۶ فروردین‌ماه متوقف شد

قم-ایرنا- مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم از ادامه توقف فعالیت اتوبوس‌های شهری تا شانزدهم فروردین‌ماه سال جاری بر اساس مصوبه ستاد بسیج ملی مقابله با کرونا خبر داد.

امیر یزدی روز چهارشنبه در گفت‌وگویی اضافه کرد: با توجه به شرایط خاص موجود و به‌منظور جلوگیری از شیوع خطرناک ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال، خدمات‌رسانی ناوگان حمل‌ونقل عمومی سازمان اتوبوس‌رانی شهری تا ١۶ فرودین ماه تعطیل است.

وی ادامه داد: تعطیلی ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم برای حفظ سلامت عمومی شهروندان گرفته‌شده و منطبق با مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌باشد.

یزدی افزود: مجموعه‌های اجرایی شهرداری قم تابع تمهیدات و تصمیمات اتخاذشده از سوی ستاد مقابله با کرونا برای رفع هرچه سریع‌تر وضعیت ویژه و حساس شیوع ویروس کروناست.

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی قم در پایان اظهار داشت: در مدت توقف اتوبوس‌ها اقدامات ضدعفونی و پاک‌سازی ناوگان انجام‌شده و آماده خدمات‌رسانی خواهند شد.

گفتنی است تمام فعالیت های ناوگان اتوبوس رانی درون شهری قم از ۲۹ اسفندماه سال گذشته متوقف شده است.

استاندار قم در روزهای گذشته به‌صورت متوالی از وضعیت ورودی‌های قم و تعداد بالای مسافرت‌های نورزی و احتمال پیک دوم کرونا در استان به‌شدت ابراز نگرانی کرده است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

طبق آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا امروز ۶ فروردین ۹۹ و بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی، ۲۲۰۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری در ایران به ۲۷۰۱۷ نفر رسیده است.

ازاین‌بین تاکنون ۹۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور، بهبودیافته و ترخیص شده‌اند  و با جان باختن ۱۴۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد درگذشتگان براثر این بیماری تا ۶ فروردین ۱۳۹۹ به ۲۰۷۷ نفر رسید.

تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ازنظر ابتلا به کووید۱۹ در کشور غربالگری شده‌اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا باقدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشورها به‌حساب می‌آید.

مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیانشان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =