۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۴
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 83727514
۰ نفر

برچسب‌ها

تنور مهربانی در شیراز گرم است

شیراز-ایرنا-شیراز شهر مهربانی است و ساکنان خیر و نیک اندیش آن در برهه‌های مختلف از بروز سیل گرفته تا شیوع کرونا، میدان‌دار نوع‌دوستی و کمک به یکدیگر هستند.

از ابتدای سال ۹۸ شیراز عرصه تجارب سخت و تلخی بود اما مردمان فرهنگ دوست این دیار با مهرورزی و نیک اندیشی، تصاویر شیرینی را در بحبوبه‌های سختی آفریده‌اند.

با بروز سیل در روزهای پنجم و ششم فروردین ۹۸ شیرازی‌های مهربان خانه‌های خود را در اختیار میلیون‌ها مسافر نوروزی که در سیلاب گرفتار شده بودند قرار داده و به رایگان پذیرای آنها بودند.

هم اکنون نیز با شیوع بیماری کرونا، خیران این شهر بیکار ننشسته و هر یک گوشه‌ای از کار را در اختیار گرفته و در تولید و توزیع اقلام بهداشتی مانند، مواد ضدعفونی و ماسک بین نیازمندان، مردم و مراکز درمانی مشارکت دارند.

مهربانی در شیراز تعطیل‌بردار نیست

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، چهارشنبه به ایرنا بیان داشت: با وجود تعطیلی بسیاری از مشاغل و کسب و کارها به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا در این شهر، اما مهربانی در شیراز تعطیل بردار نیست.

عبدالرضا دستغیب افزود: انجام روش‌های مقابله با ویروس کرونا در هفته‌های گذشته و تعطیل شدن بسیاری از مراکز عمومی برای مهار و جلوگیری از شیوع این ویروس در جامعه بسیار موثر بوده است.

وی ادامه داد: هر چند در سراهای مهربانی در شیراز بسته شده و نمی‌توانیم شاهد حضور فیزیکی خیران در این سراها باشیم اما دل‌های خیران و نوع‌دوستان در پیوندی معنوی با یکدیگر تعطیل بردار نیست و آنها آماده مشارکت در تامین نیازهای قشر نیازمند جامعه هستند.

دستغیب اضافه کرد: خیران و نوع‌دوستان شیرازی در این برهه از زمان، نیازمندان واقعی شهرمان را فراموش نمی‌کنند و هر آنچه در توان دارند در این روزهای سخت با نیازمندان تقسیم می‌کنند تا تنور مهربانی هماره گرم بماند.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با بیان اینکه در وهله اول نیک‌اندیشان باید کمک‌های خود را به همسایگان، خویشاوندان و افراد بی سرپرست و بدسرپرست اهدا کنند، اظهار داشت: این مجمع آمادگی کامل دارد تا کمک‌های نوع‌دوستان را با هماهنگی و رعایت نکات بهداشتی به دست نیازمندان واقعی برساند.

دستغیب گفت: با توقف فعالیت‌های اقتصادی خُرد در جامعه، بسیاری از خانواده‌ها از کسب درآمدهای اندک محروم شده‌اند و اینک به صف نیازمندان پیوسته‌اند و توجه به این مهم می‌طلبد تا مهربانی را بیش از گذشته تقسیم کنیم.

وی افزود:خیران می‌توانند برای مبارزه با کرونا از طریق تماس با شماره‌های تلفن ۳۲۳۴۱۴۳۷ و ۳۲۳۶۰۸۳۷ برای اختصاص کمک‌های خود به نیازمندان جامعه، هماهنگی لازم را انجام دهند.

بر اساس اعلام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تا عصر سه‌شنبه (پنجم فروردین ۹۹) با شناسایی ۱۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس، شمار مبتلایان به این بیماری به ۵۶۶ نفر رسید، ظرف ۲۴ ساعت گذشته نیز چهار نفر به دلیل ابتلا به کرونا در این استان فوت کردند که با احتساب آنها تاکنون ۲۱ نفر در فارس جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

به گفته عبدالرسول همتی، هم اکنون ۱۷۵ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و ۱۹۰ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی‌ریز، اقلید، خرم‌بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده‌اند.

بیمارستان‌های شهید چمران و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) این شهر، کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =