جهش تولید منوط به بسیج همگانی است

تبریز- ‌ایرنا- منتخب مردم تبریز، اسکو و آذرشهر و نماینده ادوار مجلس ‌شورای اسلامی گفت: جهش تولید منوط به بسیج همگانی است و با همت ملت و مسوولان محقق می‌شود.

 علیرضا منادی سفیدان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در زمان کنونی به علت شیوع بیماری کرونا، اقتصاد ایران و جهان با رکود روبرو شده است اما برای جبران این رکود باید بسیج عمومی پس از غلبه بر بیماری کرونا انجام و شعار سال محقق شود.
وی ادامه داد: جهش تولید شرایط لازم را می طلبد و بر این اساس باید با تمام امکانات مشارکت همگانی ایجاد و رکود حاصل جبران شود.

منادی اظهار کرد: در این میان نقش صاحبان صنایع و بخش خصوصی بسیار تعیین‌کننده بوده چون با تلاش جهادی آنها جهش تولید قابل تحقق می باشد.
وی افزود: ‌همان طور که اکنون برخی از صاحبان صنایع برای مقابله با کرونا تمام توان خود را معطوف همکاری با متولیان سلامت کرده‌اند پس از آن نیز باید زمینه تحقق جهش تولید را فراهم آورند.
منادی با اشاره به اینکه این تلاش‌ها اجر دنیا و آخرت را به دنبال دارد، ‌گفت: ‌نخستین شرط تحقق و اجرای جهش تولید، بسیج ملت و دولت است و دولت به تنهایی قادر به تحقق این موضوع نخواهد بود و صاحبان صنایع، بخش خصوصی، مردم، بسیج، سپاه و تمام عناصر جامعه در این موضوع باید پای کار بیایند.
‌ عضو سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: ‌بانک‌ها نیز با تامین سرمایه در گردش و مجلس با ایجاد فضای کسب و کار باید نیروی محرکه جهش تولید را فراهم کنند تا موانع مختلف تحقق شعار سال بر طرف شود.
وی با اشاره به مصداق هایی از موانع تولید ‌و صادرات در کشور گفت: برای صادرات برخی کالاها از کشور ۱۵ روز زمان لازم است اما در برخی از کشورهای مجاور ظرف ٢ ساعت صدور کالا انجام می شود و از سرعت قابل قبولی برخوردار است.
منادی افزود: برای تاسیس شرکت نیز همین نقص وجود دارد در حالی که دنیای اقتصاد در واقع به نوعی دنیای رقابت است بر این اساس با از دست رفتن زمان تولید و صادرات ایران چابک نخواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه نباید پول و زمان فدای کاستی‌ها شود، ادامه داد: رفع سرطان‌ بروکراسی، تسهیل تجارت، وجود قوانین لازم برای تسهیل تولید و صادرات دیگر محورهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد ‌تا اقتصاد کشور به سمت توسعه و جهش سوق یابد.
وی افزود: نقص هایی در قانون وجود دارد مثلاً تمام بنادر و نیروگاه ها در اختیار کامل دولت است در حالیکه باید واسپاری شده و به بخش خصوصی که اهلیت دارد سپرده شود، بانک ها هم نیز باید پای کار بوده و به طور واقعی حامی تولید، صادرات و اقتصاد کشور باشند.
 نماینده منتخب مردم تبریز اسکو و آذرشهر با بیان اینکه شعار سال گذشته یعنی رونق تولید تا حدود زیادی محقق شده است، افزود: ‌ اکنون نیز انتظار داریم با تدبیرهای لازم ‌شعار سال مد نظر رهبر معظم انقلاب محقق شود اما نقص هایی وجود داشت مثلا سال گذشته مدیریت فضای بنزین و دلار درست نبود و می شد بهتر عمل کرد.
وی ادامه داد: ‌البته مهمترین نکته در حال حاضر این است که به درستی از فضای ایجاد شده کرونا عبور کنیم به نحوی که بتوانیم به جهش برسیم و بر این اساس مهم ترین محور برای تحقق شعار سال استفاده از مدیرانی است که بتوانند سرعت و جسارت تحقق جهش تولید را داشته باشند و این موضوع تنها با شایسته‌سالاری محقق می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =