افزایش ۱۳ درصدی تردد مسافر طی سال گذشته از مرز بازرگان

ارومیه- ایرنا- مدیر پایانه مرزی بازرگان گفت: تردد مسافران از این پایانه طی سال گذشته نسبت به سال پیش از آن ۱۳ درصد رشد داشت.

جابر اکبرپور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد مسافر خروجی و ورودی از مرز بازرگان در سال ۱۳۹۷ حدود یک میلیون و ۳۷۵ هزار نفر بود که در سال گذشته این رقم به یک میلیون و ۵۸۴ هزار نفر رسید.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۷۴۱ هزار و ۷۶۳ نفر مربوط به مسافران ایرانی ورودی و خروجی است، اضافه کرد: ورودی ایرانی‌ها از این پایانه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ و میزان خروجی آنها ۲۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: میزان ورود و خروج مسافران خارجی نیز در این مدت ۸۰۶ هزار و ۳۲۲ نفر بود که به ترتیب ۳ و ۱۳ درصد بیشتر از سال گذشته بود.

مدیر پایانه مرزی بازرگان گفت: طی همین مدت تردد شمار اتوبوس‌ها نیز از این مرز ۱۰ هزار و ۷۷۴ دستگاه بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد افزایش یافته است.

مرز بازررگان از جمله مرزهای مهم واردات و صادرات کشور به شمار می‌رود که در شمال آذربایجان‌غربی قرار دارد.

این شهر از طرف شمال در یک کیلومتری کشور ترکیه و از طرف شمال‌شرقی در امتداد مرزهای ایران با جمهوری خودمختار نخجوان قرار گرفته است و دروازه ایران به سمت اروپا به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha