محمدی: تعویق المپیک به نفع کشتی شد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران گفت: تعویق المپیک، در سطح کلان به نفع کشتی شد زیرا فرصت بیشتری برای آماده‌سازی داریم.

غلامرضا محمدی در مورد به تعویق افتادن المپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: این اتفاق به نفع کشتی و به خصوص کشتی آزاد ما شد. با توجه به افتی که در چند سال گذشته بوجود آمده بود با سعی و تلاش توانستیم در مسابقات جهانی سال گذشته در قزاقستان در سکوی سوم دنیا قرار بگیریم ولی برای رسیدن به طلای المپیک، به زمان نیاز داشتیم. این موضوع به خاطر خیلی از موارد از جمله آمادگی جسمانی، پر کردن بعضی از کشتی گیران در اوزان جدید و آمدن چهره‌های تازه به وزن‌های جدید بود و ما قطعا برای حضور در المپیک و کسب مدال طلا در این میدان بزرگ به فرصت بیشتری نیاز داشتیم تا به صورت کامل آماده شویم و این اتفاق افتاد.

وی با تأکید بر اینکه تمامی کسانی که در برنامه‌های فنی تیم ملی کشتی آزاد حضور داشتند شانس شرکت در المپیک توکیو را نیز دارند اظهار داشت: از همین الان اعلام می کنم همه شانس حضور در المپیک را دارند و می‌توانند خودشان را امتحان کنند. این انگیزه باید در تک تک کشتی گیران باشد و کادر فنی این امکان را به آن‌ها می‌دهد. مطمئنم این رقابت در نهایت به نفع کشتی ما در المپیک تمام می‌شود.

محمدی در مورد تمرینات ملی‌پوشان گفت: کشتی‌گیران با ما هماهنگ هستند و به طور شخصی تمرینات خود را انجام می‌دهند اما هدایت آن‌ها از راه دور، کار را سخت کرده و مشکلات خاص خود را دارد. امیدوارم هرچه زودتر بتوانیم اردوهای تیم های ملی را برگزار کنیم.

وی با ابراز تردید در این موضوع که در یکی دو ماه آینده شرایط شیوع ویروس کرونا بهتر شود، درباره وضعیت برگزاری اردوها افزود: کشتی بعنوان پرچمدار ورزش کشور باید مورد توجه قرار گیرد و برنامه های آن در اولویت باشد و هرچه زودتر باید اردوها برگزار شود. می‌شود اردوها را با شرایط ویژه برگزار کرد و برای اینکار ابتدا باید از کشتی‌گیران تست گرفته شود و با رعایت کردن موارد بهداشتی و ایمنی قبل از ورود و بعد از ورود و قرنطینه کردن نفرات و نگهداری در یک جای خاص و با ایجاد شرایط پزشکی که مشکلی پیش نیاید اردو را برگزار کرد.

سرمربی تیم ملی در پایان در مورد رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: در کل اگر مردم رعایت نکنند این قضیه حل نخواهد شد و توصیه های وزارت بهداشت بارها و بارها اعلام شده و در دنیا نیز این مسائل را به همه توصیه می کنند. اگر در خانه بمانیم و خود قرنطینگی را انجام دهیم، از خود و خانواده مان حفاظت می کنیم؛ امیدوارم به امید خدا این مشکل هرچه زودتر حل شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =