فرماندار: کمک‌های مردمی برای سیل‌زده‌ها به سپاه جیرفت تحویل داده شود

جیرفت - ایرنا - فرماندار جیرفت گفت: مردم کمک‌های خود را به سپاه این شهرستان تحویل دهند تا پس از ضدعفونی بین سیل‌زده‌ها توزیع شوند.

ابوذر عطاپور وزیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این برنامه‌ریزی برای جلوگیری از موازی کاری و مدیریت کمک‌های مردمی اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: تمامی خیریه‌ها، خیران و مسوولان کمک‌های خود را برای توزیع هدفمند به سپاه پاسدران جیرفت تحویل دهند.

رییس شورای تامین جیرفت اظهار داشت: اقلام کمکی مردم با همکاری سپاه پاسدران جیرفت ضدعفونی شده تا این اقلام عاری از ویروس کرونا به مناطق سیل‌زده ارسال شوند.

فرماندار جیرفت از اختصاص یک سالن ورزشی بسیج به عنوان انبار اقلام کمک‌های مردم خبر داد و گفت: اقلام کمکی در این سالن نگهداری و ضدعفونی می‌شوند.

فرمانده سپاه شهرستان جیرفت هم گفت: تا کنون پنج میلیارد تومان کمک مردمی در جیرفت و عنبرآباد برای سیل‌زده‌های جنوب کرمان جمع‌آوری شده است.فرمانده سپاه شهرستان جیرفت هم گفت: تا کنون پنج میلیارد تومان کمک مردمی در جیرفت و عنبرآباد برای سیل‌زده‌های جنوب کرمان جمع‌آوری شده است.

سرهنگ محمدرضا استایی افزود: این اقلام پس از تخلیه در انبار، بازگشایی و ضدعفونی شده و سپس به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شوند.

وی ادامه داد: این کالاها شامل مواد غذایی، ضدعفونی و بهداشتی هستند.

به گفته  خداداد مقبلی معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، سیلاب ۱۶۰ میلیارد تومان خسارت به راه‌های جنوب کرمان وارد کرده است.

علی احمدی مدیرکل دامپزشکی جنوب استان کرمان نیز از تلف شدن بیش از ۲ هزار راس دام بر اثر سیل در این منطقه خبر داد.

جنوب کرمان با جمعیت یک میلیون نفر از شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، فاریاب و رودبار جنوب تشکیل شده است.

اخبار مرتبط