جهش تولید به معنی تغییر در نگرش فعلی است

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: نامگذاری امسال به سال "جهش تولید" توسط رهبر معظم انقلاب به این معنی است که روال معمول و متعارف کنونی جوابگو نبوده و باید در نگرش فعلی تغییر ایجاد شود.

محمد کافی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای این تغییر و جهش نیاز به فراهم کردن لوازم‌، زیرساخت و تغییر تفکر است.
وی ادامه داد: به همین دلیل برای تفکر جهشی که بتواند در تولید اثرگذار باشد باید انسان‌هایی با افکار نو و همچنین ریسک پذیر تربیت شوند که در حال حاضر شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای نوآور دارای این خصلت هستند.
وی گفت: براساس این رویکرد دانشگاه فردوسی مشهد در سال جاری بنا دارد با تصمیم گیری جدید و برنامه ریزی شده از شرکت‌های دانش بنیان که در داخل مجموعه دانشگاه و همچنین دانش آموختگان این دانشگاه که در خارج از دانشگاه در حال فعالیت هستند حمایت کند.  
دکتر کافی افزود: تا زمانی که دانش آموختگان به دنبال پشت میز نشینی هستند نمی توانند خلاق باشند و بر همین اساس باید به دنبال شرکت های تولید محور بروند تا قابلیت ایفای نقش خود را به درستی داشته باشند.
وی ادامه داد: این رویکرد از سال‌های گذشته در دانشگاه فردوسی مشهد وجود داشت تا سر فصل دروس متناسب با حوزه کارآفرینی و اشتغال پذیری تغییر کند.
رهبر معظم انقلاب به رسم هر سال با نام‌گذاری سال جدید به سال "جهش تولید"، مسیر حرکت یک‌ ساله‌ کشور را مشخص و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند به گونه‌ای عمل کنند که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم ایجاد شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =