۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۲
کد خبرنگار: 2546
کد خبر: 83727480
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در لبنان به ۳۰۴ نفر

تهران - ایرنا - با ابتلای ۳۷ مورد جدید به "ویروس کرونا" در لبنان، آمار افراد گرفتار این بیماری در این کشور به ۳۰۴ نفر رسید.

به گزارش روز چهارشنبه شبکه " لبنان ۲۴ " به نقل از بیمارستان دانشگاهی" رفیق حریری" مرجع پذیرش و درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در لبنان ، تعداد بیماران تا دیروز ۲۶۷ نفر و تعداد فوت شدگان ۴ نفر اعلام شده بود.

در جدیدترین اقدامات پنج هزار و ۲۸۵ نفر از افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در لبنان مورد آزمایش قرار گرفتند که نتیجه ۳۷ نفر از انها مثبت اعلام شده است. بدین ترتیب شمار مبتلایان به این ویروس در این کشور به 304 نفر تا ظهر امروز رسیده است .

تاکید وزارت بهداشت بر لزوم رعایت کامل قرنطینه 

وزارت بهداشت لبنان و مسووان نظامی و امنیتی این کشور بر لزوم رعایت دقیق مقررات قرنطینه که از هفته پیش در این کشور اعلام و اجرا شده، تاکید کردند و مقام های انتظامی گفته اند، در مورد کسانیکه این مقررات را نادیده بگیرند، اعمال قانون خواهند کرد .

مسوولان لبنانی از هفته پیش و با تشدید شیوع ویروس کرونا در این کشور، تصمیم به قرنطینه شهروندان لبنانی گرفتند و برای این منظور نظام حمل و نقل عمومی و تمام مغازه ها و مراکز تجاری بجز فروشگاههای مواد غذایی و عرضه محصولات بهداشتی و درمانی را تعطیل کردند.

به گزارش رسانه های لبنان به جز تعداد اندکی ، بقیه مردم این کشور تعهد و همراهی خوبی برای ماندن در قرنطینه داشته اند و همین موضوع باعث شده تا تدابیر مسوولان بهداشت و درمان لبنان برای کنترل این بیماری نتایج خوبی به همراه داشته باشد.

هفته پیش نتایج یک تحقیق دانشگاه ملی لبنان منتشر شد که در آن آمده است، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در این کشور اواسط آوریل (اواخر فروردین) ‌ ممکن است به هزار و ۱۶ و در اول ماه مارس (یازدهم اردیبهشت) ‌ به کمتر از دو هزار نفر برسد.
در همین پیوند دانشگاه آمریکایی بیروت هم با انتشار گزارشی اعلام کرد که اقدامات لبنان در زمینه جلوگیری از گسترش بیماری کرونا نسبت به کشورهایی نظیر هلند، ‌بحرین، ‌نروژ، ‌سوئیس، ‌اتریش و برخی دیگر از کشورها بهتر بوده است.

این گزارش افزود که با این حال اجرای مقررات بهداشتی از سوی سازمان ها و نهادهای متولی مبارزه با کرونا و همچنین رعایت قرنطینه و خود مراقبتی از سوی مردم لبنان نقش حیاتی در مبارزه ملی با این ویروس خواهد داشت.

دکتر "حسن دیاب" وزیر بهداشت لبنان هم گفته است که در این کشور از ۱۰ هزار تخت بیمارستانی، دو هزار و ۶۰۰ تخت برای مراقبت های ویژه و ۶۰۰ تخت برای مراقبت از بیماران تنفسی اختصاص دارد.  
وی افزود که کار بسیج عمومی برای کاهش ترددها و تجمع ها در تمام مناطق لبنان با قوت ادامه دارد و همه مردم و صاحبان مشاغل در این زمینه همکاری خوبی را با دولت، ‌نیروهای مسلح، ‌ماموران شهرداری و کارکنان شبکه های بهداشت و درمان داشته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =