۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 83727465
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

چگونه دهها کنیایی بر اثر داروی شفا بخش یک کشیش جان باختند؟

تهران- ایرنا- در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا اطبای سنتی هم به دنبال راه چاره ای برای این ویروس هستند و در نقاط مختلف جهان نسخه هایی برای مردم درمانده می پیچند و در این میان از کشور آفریقایی کنیا خبر رسیده که یک کشیش با خوراندن مواد شیمیایی به مریدان خود برای پیشگیری از ابتلا به کرونا 59 نفر را به کام مرگ کشانده است.

آمار رسمی از شمار مبتلایان به بیماری کرونا در کنیا 25 تن اعلام شده است اما هنوز هیچکدام از شهروندان کنیا بر اثر این ویروس جان خود را از دست نداده اند. با اینحال سایه وحشت از کرونا بر این کشور در قاره سیاه باعث شده تا یک کشیش برای جلوگیری از ابتلای افراد به ویروس کرونا به آنها ماده سفید کننده شیمیایی بخوراند.

به نوشته روزنامه کنیا تودی، روفوس فالا کشیش آفریقای جنوبی در این راستا به عنوان داروی پیشگیری ویروس کرونا به مریدان خود ماده سفید کننده دتول داده است.

 فالا با خوراندن دتول که یک برند انگلیسی مواد شوینده خانگی است، باعث مرگ 59 نفر شده و وضعیت 4 نفر دیگر بر اثر خوردن دتول بسیار وخیم گزارش شده است. پلیس کنیا اعلام کرد، مریدان ساده لوح این کشیش باور داشتند که دتول از ابتلای آنها به ویروس کرونا یا هر نوع بیماری دیگر جلوگیری می کند.

اخیرا همین کشیش ماده شوینده مذکور را به بهانه مایع ضدعفونی برای درمان بیماری به اعضای کلیسای خود داده بود. روفوس فالا به اعضای کلیسا وعده داده بود که با نوشیدن ماده ضدعفونی بیماری آنها درمان می شود.

این کشیش مدعی است که این ماده مضر برای بدن های اعضای کلیسا ضرر ندارد بلکه به عنوان یک عایق علیه هر گونه بیماری از جمله کرونا عمل می کند. وی گفت: می دانم دتول مضر است، اما خدا دستور استفاده آن را به من داد. من اولین نفر برای نوشیدن آن بودم.

وی همچنین مدعی است پیام هایی را در پیام رسان واتس اپ از مردم در خصوص بهبودی آنها دریافت کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =