مصرف بنزین در شمال آذربایجان‌غربی حدود ۴۰ درصد کاهش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه گفت: بر اثر شیوع کرونا در ایام نوروز امسال، مصرف بنزین در این منطقه شامل شهرستان‌های شمال استان، حدود ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه نوروز سال گذشته کاهش یافت.

احمد مجرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ایام نوروز امسال ۱۲ میلیون لیتر بنزین در این منطقه مصرف شده در حالی که این رقم در مدت مشابه نوروز سال گذشته نزدیک به ۲۰ میلیون لیتر بود.

وی اضافه کرد: به خاطر شیوع بیماری کرونا، مصرف بنزین در آذربایجان غربی نیز نظیر دیگر مناطق کشور کاهش یافته که نشان دهنده کاهش ترددهای نوروزی در سال جاری است.

وی بیان کرد: با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا در مناطق مختلف کشور، پیش بینی می شود که کاهش مصرف بنزین در منطقه شمال آذربایجان غربی در روزها و هفته های آینده نیز ادامه یابد.

به گزارش ایرنا، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه یکی از مناطق ۳۷ گانه کشور و ۲ گانه آذربایجان‌غربی است؛ این منطقه شامل شهرستان‌های ارومیه، اشنویه، سلماس، خوی، چالدران، قره ضیاء‌الدین، ماکو، شوط، پلدشت و بازرگان با شعاع عملیاتی ۲۵۰ کیلومتر است.

در این منطقه نفتی سه انبار نفت، ۲ مرکز سوختگیری هواپیمایی در مجموع با ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۵۴ میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =