عملیات دفاع بیولوژیک در ماکو با بیش از ۲۵ هزار بسیجی آغاز شد

ارومیه- ایرنا- عملیات گندزدایی و ضدعفونی معابر تحت عنوان مانور سراسری دفاع بیولوژیک، به منظور مقابله با ویروس کرونا امروز، چهارشنبه با حضور بیش از ۲۵ هزار بسیجی در ماکو برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این رزمایش که با خودروهای سبک و سنگین شهرداری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آتش‌نشانی برگزار شد، نیروهای عملیاتی به همراه تجهیزات کامل در عملیات ضدعفونی معابر شهری و جنگ بیولوژیکی حضور یافته و اقتدار خود را در مقابله با بیماری‌های بیولوژیک به نمایش گذاشتند.

فرمانده سپاه ماکو در حاشیه آغاز این رزمایش به خبرنگار ایرنا گفت: رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی شهدای مدافعان سلامت با رمز یاحسین به‌مدت ۹ روز برگزار می‌شود.

سرهنگ پاسدار مهدی غفاری افزود: این عملیات پاکسازی با حضور یگان‌های رزم، جنگ نوین، بهداری و گردان‌های امام حسین (ع) و بیت‌المقدس و پایگاه‌های مقاومت بسیج شهری و روستایی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین در این عملیات پاکسازی، نهادها و ارگان‌های شهرستان نیز حضور خواهند داشت.

ماکو حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

 شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ۴۹۷ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۴۰ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =