۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 2297
کد خبر: 83727428
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ساکنان شهرستان قدس شماره ٤٠٣٠ را پاسخ دهند

تهران- ایرنا-رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس گفت: شماره ٤٠٣٠ و دیگر شماره هایی که این روزها با تلفن ثابت خانه ها گرفته می شود تبلیغاتی نیست و مخصوص مردم مراکز بهداشت برای غربالگری ویروس کرونا است، شهروندان پاسخگو باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، دکتر سید حسین میرشریفی روز چهارشنبه، بر ضرورت پاسخگویی شهروندان به تماس های مراکز بهداشتی تاکید کرد.

وی افزود: پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس از این طریق با شهروندان تماس می‌گیرند تا وضعیت ابتلا به کرونا را در خانواده‌ ها بررسی و در سامانه وزارت متبوع ثبت کنند.

دکتر میرشریفی تصریح کرد: در صورتی که فردی دارای علایم مشکوک به کرونا باشد نسبت به ارجاع فرد به مراکز  درمانی منتخب اقدام می شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس گفت: طرح غربالگری ویروس کرونا نقش به سزایی در کنترل این ویروس و بیماریابی در این شهرستان دارد.

دکتر میرشریف افزود: نیروهای متخصص  بهداشت شهرستان قدس در تمامی ایام عید امسال، به خاطر اهمیت سلامت شهروندان در محل خدمت خود بدون تعطیلی حاضر  و در حال ارائه خدمات بهداشتی درمانی و غربالگری به شهروندان در خصوص ویروس کرونا هستند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۷۰۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۰۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور روز چهارشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز ۶ فروردین ۹۹ و بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی، ۲۲۰۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به این بیماری در ایران به ۲۷۰۱۷ نفر رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۹۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: با جان باختن ۱۴۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد درگذشتگان بر اثر این بیماری تا ۶ فروردین ۱۳۹۹ به ۲۰۷۷ نفر رسید.

وی افزود: تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشورها به حساب می آید. مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان شان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =