۱۱ شهر سیستان و بلوچستان در فهرست ۳۰ شهر گرم کشور

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: اگرچه چند روزی شاهد کاهش دمای هوا در سطح منطقه هستیم و خبری از دماهای بالای ۳۰ درجه نیست اما باز هم ۱۱ شهر استان جزو گرمترین شهرهای کشور در شبانه روز گذشته شدند.

محمود دیانتی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار اشت: در شبانه روز گذشته بیشینه دمای ۱۱ شهر سیستان و بلوچستان از مجموع ۵۰۴ ایستگاه هواشناسی کشور در فهرست ۳۰ شهر گرم کشور قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه شهرهای راسک و زرآباد با دمای ۲۶.۶ گرمترین نقاط کشور بودند، افزود: علاوه‌بر این ۹ شهر دیگر سیستان و بلوچستان شامل قصرقند، نیکشهر، هیرمند، چابهار، هامون، زابل، زهک، ایرانشهر و دلگان در فهرست ۳۰ شهر گرم کشور قرار گرفتند.
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در یک ماه اخیر حدود ۱۸ بار گرمترین نقطه روزانه کشور در شهرهای این استان رخ داده است.
وی افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی تغییرات دمایی سیستان و بلوچستان تا پایان هفته محسوس نیست و از اوایل هفته آینده روند افزایش دما در استان آغاز می‌شود.
دیانتی ادامه داد: از فردا یک موج بارشی وارد سیستان و بلوچستان می‌شود که میزان بارش‌های آن خیلی قابل توجه نیست اما احتمال می‌رود روزهای نخست هفته آینده میزان بارش‌های این سامانه به حدود ۱۰ تا ۲۰ میلی‌متر نیز برسد.
وی خاطرنشان کرد: وزش باد و دریای مواج تا فردا در جنوب سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =