۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83727379
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف ۶ تن مواد خام دامی فاسد در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: در ایام تعطیلات نوروزی ۶ تن مواد خام دامی تاریخ مصرف گذشته و فاسد در سطح استان کشف و ضبط شده است.

زینب محمدخانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از ۲۹ اسفندماه گذشته تاکنون با نظارت و گشت و کنترل تیم های نظارتی دامپزشکی لرستان با تخلفات توزیع مرغ و گوشت و ماهی در سطح استان برخورد جدی شده است.

وی اظهار داشت: در این راستا اجازه ورود هیچگونه فرآورده خام دامی به چرخه مصرف هم استانیها نشده  و تلاش می شود فرآورده های سالم به سفره های مردم وارد شود.

محمدخانی با تاکید بر اینکه امکان انتقال ویروس کرونا از حیوان به انسان وجود ندارد، ادامه داد: حتی درصورت ورود این ویروس به بدن دام امکان انتقال آن به انسان وجود ندارد اما تیم های نظارتی دامپزشکی استان با تمام توان بازار استان را رصد می کنند.

وی عنوان کرد: از هم استانیها تقاضا می شود در زمان تهیه مرغ و گوشت به هیچ وجه از مواد تکه شده و قطعه بندی تهیه نکنند چراکه ممکن است توسط فردی ناقل، ویروس به این مواد منتقل شود اما حتما این مواد غذایی باید به صورت پخته شده مورد مصرف قرار گیرند.

وی اظهار داشت: به تمام فروشگاه های عرضه مواد پروتئینی استان ابلاغ و اعلام شده که از عرضه این مواد به صورت قطعه بندی و تکه شده خودداری کنند در غیر اینصورت با این واحدها برخورد خواهد شد.

مدیرکل دامپزشکی لرستان در خصوص مصرف فرآورده های لبنی نیز تاکید کرد: تاحدامکان از مواد لبنی سنتی اجتناب شود و حتما شیر مصرفی خانوار در زمان ۲۵ تا ۳۰ دقیقه با دمای ۶۰ درجه سانتیگراد جوشانده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =