روستاهای استان سمنان در چهار مرحله علیه ویروس کرونا ضدعفونی شد

سمنان- ایرنا- معاون اجرایی سپاه قائم (عج) استان سمنان گفت: روستاهای استان تا کنون طی چهار مرحله به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ضدعفونی شد.

سرهنگ علی خالقیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برخی روستاهای استان سمنان توسط نیروهای بسیجی پنج تا ۶ بار نیز به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ضدعفونی شده است.

وی ادامه داد: ضدعفونی‌ کردن روستاهای استان سمنان تا هرزمان که کارشناسان بهداشت بر ضدعفونی روستاها و شهرها تاکید داشته باشند ادامه می‌یابد.

وی بیان کرد: مناطق شلوغ شهرهای استان سمنان تا کنون دستکم در چهار مرحله و برخی شهرها بیش از چهار مرحله توسط نیروهای مسلح و نیروهای خودجوش بسیجی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ضدعفونی شده است.

خالقیان خاطرنشان کرد: پنج بیمارستان استان سمنان هرشب به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط نیروهای رزمی تیپ ۱۲ ضدعفونی می‌شود.

وی اضافه کرد: مرحله بعدی ضدعفونی مناطق شلوغ در سراسر استان سمنان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در قالب طرح لبیک یا حسین(ع) در روز پاسدار انجام می‌شود.

معاون اجرایی سپاه قائم (عج) استان سمنان تصریح کرد: نیروهای مسلح برای امیدآفرینی و آرامش‌بخشی به جامعه برای شکست ویروس کرونا کمر همت بسته‌اند و ثمربخشی این تلاش‌در گرو همکاری مردم و عمل به توصیه‌های بهداشتی مانند ماندن در خانه است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =