منابع طبیعی گلستان مانع حضور مردم در تفرجگاه‌های جنگلی می‌شود

گرگان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: ۴۵ گروه گشت ویژه نوروزی این اداره‌کل با هدف کاهش شیوع کرونا به صورت شبانه‌روزی مانع حضور شهروندان و مسافران در پارک‌ها و تفرجگاه‌های جنگلی و مرتعی استان می‌شوند.

سرهنگ حبیب یارادبزی روز پنجشنبه با قدردانی از همکاری مردم به دلیل کاهش حضور در تفرجگاه‌های گلستان پس از شیوع کرونا از آنان خواست این همکاری را تا پایان مهار این بیماری ادامه دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان هم گفت که این استان ۱۷ پارک جنگلی و تفرجگاهی با وسعت بیش از ۷ هزار هکتار دارد.

ابوطالب قزل سفلو افزود: به دلیل شیوع کرونا از اسفندماه ۹۷ با تصمیم ستاد پیشگیری از کرونای گلستان، حضور افراد و برپایی چادر در تمامی پارک‌های جنگلی استان تا اطلاع بعدی ممنوع است.

وی گفت: این اداره‌کل علاوه بر استفاده از گشت قرقبانان و هدایت افراد به خارج از پارک و تفرجگاه ها، ورودی مناطق جنگلی و مرتعی را مسدوده کرده است.

گلستان ۴۵۲ هزار هکتار عرصه جنگلی و ۸۶۲ هزار هکتار عرصه مرتعی دارد که این جاذبه های طبیعی همواره مورد استفاده بومی ها و مسافران به خصوص در تعطیلات نوروز و تابستان قرار می‌گیرد.

طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی گلستان، بیماری کرونا تاکنون موجب مرگ ۱۳۹ نفر در این استان شد.

همچنین بر اساس گزارش مسوولان این دانشگاه، بیشترین تعداد بستری های کرونا مربوط به شهرهای گرگان، کردکوی و علی آباد کتول است و این شهرها از بیشترین تعداد افراد مبتلا و مشکوک به این بیماری در استان برخوردارند.

۷ نقاهت‌خانه برای گذراندن دوران پس از درمان بیماران بهبود یافته کرونا در گلستان تجهیز و مورد استفاده قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =