بیماران کرونایی پس از ترخیص همچنان نیازمند حمایت هستند

کاشان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان با اشاره به شمار بیماران حاد تنفسی، بر لزوم حمایت از افراد پس از دوران ترخیص از بیمارستان تاکید کرد.

سید علیرضا مروجی روز چهارشنبه با قدردانی از زحمات همه مردم فهیمی که در خانه ماندن و تردد نکردن در معابر و اماکن عمومی را رعایت و به کنترل این بیماری در جامعه کمک کردند، اظهار داشت: تجهیزاتی با کمک خوب خیرین در حال تهیه و با بهترین کیفیت و زیر نظر مستقیم ریاست دانشگاه و مسوولان درمانی در حال به کارگیری برای بیماران نیازمند است.

وی افزود: البته ساماندهی گروه‌های مختلف خیر و جهادی که به واقع در حال زحمت کشیدن و فداکاری هستند نیز در حال انجام است تا بهترین کیفیت را برای کمک به کنترل این بیماری داشته باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان ادامه داد: نکته مهم حمایت بیماران پس از ترخیص است که در خانه همچنان نیاز به حمایت دارند و از گروه‌های خیر و جهادی خواهش می‌کنیم برای کمک به این بیماران تلاش ویژه‌ای را مبذول کنند.

وی بیان کرد: امیدواریم که ان‌شاء‌الله با کنترل کرونا در سطح جامعه شاهد کاهش ورودی بیماران بدحال به بیمارستان‌ها باشیم.

مروجی تصریح کرد: از ابتدای بروز بیماری کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل تا کنون یک‌هزار و ۵۰۲ نفر از بیماران بستری و مشکوک مرخص شدند و ۴۰۱ نفر نیز در حال حاضر با تشخیص بیماری حاد تنفسی بستری هستند.

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۹۰ درصد کشورها سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

شهروندان نگران یا دارای علایم کرونا از جمله تنگی نفس، تب بالای ۳۸ درجه و سرفه خشک به سامانه خوداظهاری غربالگری و مراقبت کرونا مراجعه کنند یا با شماره ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =