۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 1171
کد خبر: 83727325
۲ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: مسافران حق ورود به کنارک را ندارند

زاهدان- ایرنا- فرماندار کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: مسافران به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا حق ورود به این شهرستان را ندارند و در صورت ورود سرنشینان خودرو به مدت ۲ هفته قرنطینه می‌شوند.

حمیدالدین یوسفی روز چهارشنبه در نشست ستاد مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا کنارک ظهار داشت: همچون گذشته دستفروش‌ها و صنف‌های غیرضروری شهرستان باید  همچنان تعطیل بمانند و در صورت عدم رعایت مصوبه با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از شهروندان وظیفه شناس گفت: متاسفانه بسیاری از مردم ویروس کرونا را هنوز جدی نگرفته‌اند و در حال سفر یا حضور در تجمعات هستندکه می‌طلبد برای حفظ جان خود و دیگر اقشار جامعه در رفتار خود تجدید نظر کنند. 

فرماندار کنارک ادامه داد: همه باید تمام توان خودشان را برای حفظ سلامتی شهروندان به کار گیرند و سهل انگاری در این مورد قابل گذشت نیست.

وی بیان کرد: امروز تمام ظرفیت‌های نظام و کشور برای مقابله با ویروس کرونا به کار گرفته شده است.

یوسفی اظهار داشت: با پیگیری‌های ستاد استانی و شهرستانی پروازهای ورودی به فرودگاه بین المللی کنارک به حداقل کاهش یافته و روزانه فقط یک پرواز( یک پرواز از مشهد به کنارک در هفته ، ۲ پرواز تهران _ زاهدان - کنارک و سه پرواز مستقیم از تهران به مقصد کنارک در هفته)انجام خواهد شد. 

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز در این نشست گفت: تمام خطوط تولید عطر و ادکلن این منطقه تبدیل به خطوط تولید مواد ضدعفونی شدند.

عبدالرحیم کردی افزود: تجهیزات پزشکی توسط منطقه آزاد برای نقاهتگاه این شهرستان خریداری شده که بخشی از این تجهیزات در اختیار کنارک قرار می‌گیرد.

وی با تقدیر  از فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار گفت: اگر بازارهای شهرستان یک هفته زودتر تعطیل نمی‌شد الان با موج ورود به مسافران به این منطقه مواجه بودیم.

محمدعلی وطن پرست سرپرست شبکه بهداشت و درمان کنارک نیز در این نشست با اشاره به اینکه تاکنون هیچ مورد قطعی از ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان گزارش نشده است،گفت: باید تمام ادرات در این خصوص از تمام ظرفیت‌های خود برای پیشگیری از بروز و شیوع این ویروس استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =