پویش «قرنطینه با کتاب» آغاز شد

تهران-ایرنا- فرهنگسرای سرو پویش «قرنطینه با کتاب» را با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و غنی کردن اوقات فراغت در روزهای خانه‌نشینی برای مقابله با بیماری کرونا راه‌اندازی کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه مدیریت مراکز فرهنگی هنری منطقه ۶ و فرهنگسرای سرو، چند هفته‌ای است که بیماری کرونا در کشورمان شیوع پیدا کرده است و بسیاری از هموطنان به این بیماری مبتلا شدند.

در این میان مهم‌ترین توصیه به مردم برای قطع زنجیره انتقال بیماری، خانه‌نشینی و قرنطینه در خانه است. این ماجرا تا حدی جدی است که بسیاری از خانواده‌های ایرانی مسافرت‌های نوروزی خود و دید و بازدیدهای عید را به زمان دیگری موکول کرده و در خانه‌هایشان هستند.

خانه‌نشینی در تعطیلات نوروز اگرچه کمی تلخ و ناراحت‌کننده است اما فرصت بسیار ارزشمندی را برایمان مهیا کرده است که بتوانیم از این قرنطینه ناخواسته فرصتی طلایی بسازیم.

احتمالا در روزهای شلوغ کاری سال توجه بسیاری از ما به کتاب‌هایی جلب شده است که فرصت خواندنش را نداشتیم چرا که علاوه بر فعالیت‌های روزانه بخش زیادی از وقت فراغت خود را در شلوغی شهر و یا ترافیک می‌گذراندیم و فرصتی برای کتاب‌خواندن باقی نمی‌ماند اما این روزها با توجه به خانه‌نشینی و تعطیلات نوروزی وقت آن رسیده است که کتاب بخوانیم.

فرهنگسرای سرو با رویکرد توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی و غنی کردن اوقات فراغت پویش «قرنطینه با کتاب» را راه‌اندازی کرده است. در این پویش تعدادی از کتاب‌های سودمند از طریق فضای مجازی به علاقه‌مندان معرفی شده و از آنان درخواست می‌شود تا این کتاب‌ها را بخوانند و نظرات خود را برای دیگران به اشتراک بگذارند.

پویش کتابخوانی «قرنطینه با کتاب» تلاش می‌کند تا تعدادی از کتاب‌های خوب و ارزشمند را به مخاطبان معرفی کند.

تاکنون چهار کتاب «سیری در سیره نبوی» نوشته استاد مرتضی مطهری، «مبانی روان‌شناختی رابطه زن و شوهر از منظر پیامبر اعظم» نوشته غلامعلی افروز، «والدین موثر، فرزند مسئول» و «سرزمین ما ایران» نوشته فروزنده خداجو از طریق صفحه اینستاگرامی فرهنگسرای سرو معرفی شده است و این طرح تا پایان تعطیلات نوروز و شکست کرونا ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان برای دسترسی به معرفی این کتاب‌ها می‌توانند به صفحه اینستاگرام فرهنگسرای سرو به نشانی farhangsara_sarv مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =