هزار و ۲۵۷ نفر با علایم کرونا به خراسان رضوی سفر کردند

مشهد- ایرنا- مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: با اجرای طرح بازرسی سلامت در مبادی ورودی و خروجی استان تاکنون هزار و ۲۵۷ مسافر مبتلا به علایم اولیه کرونا شناسایی شده‌اند.

مجتبی احمدی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای طرح بازرسی سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهرهای خراسان رضوی از ۲۵ اسفند پارسال تا پایان روز پنجم فروردین ماه جاری در قالب ۵۱ پایگاه سنجش اجرا شده است.

وی ادامه داد: طی این مدت سرنشینان ۱۸۵ هزار و ۳۹۷ دستگاه خودرو مورد ارزیابی سلامتی و تب‌سنجی قرار گرفتند.

وی گفت: ۵۱۱ هزار و ۴۰۰ مسافر سرنشین این خودروها غربالگری و پایش سلامت شدند که از این تعداد هزار و ۲۵۷ نفر دارای علایم اولیه بیماری کرونا و تبدار بودند لذا به مراکز درمانی و بیمارستان هدایت شدند.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی افزود: در اجرای این طرح ۸۶۰ داوطلب و ۲۸۳ نفر از کارکنان مشارکت فعالانه و شبانه‌روزی داشتند و ۲۰ دستگاه آمبولانس، ۲۷ خودرو کمک‌دار امدادی و ۳۵ خودرو سبک نیز از جمله خودروهای فعال در این طرح بودند. 

وی ادامه داد: تب سنجی، شاخص تایید سلامت قطعی افراد در خصوص ابتلا به کرونا نیست زیرا برخی علایم این بیماری با تاخیر بروز می کند.

بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان قطعی به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در استان خراسان رضوی هزار و ۱۸۳ نفر گزارش شده است.
تعداد جانباختگان در خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا نیز که آزمایش آنها به طور  قطعی مثبت شده ۱۵۸ نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =