ضریب اشغال هتل‌های چهارمحال و بختیاری صفر است

شهرکرد- ایرنا- سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: نوروز امسال ضریب اشغال تخت در هتل‌ها و مراکز اقامتی این استان به صفر رسیده است.

فرجام سمیعی روز چهارشنبه به خبرنگاران تاکید کرد: اقامت و اسکان مسافر و گردشگر در مراکز اقامتی زیرمجموعه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری تا روز ششم فروردین‌ماه صفر است.

وی افزود: برای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا هیچ‌کدام از مراکز اقامتی زیرمجموعه این اداره تا اطلاع بعدی حق ندارند مسافر و یا گردشگر پذیرش کنند.

سمیعی تصریح کرد: همچنین اسکان مسافران در مدرسه‌ها، خانه‌های معلم و مکان‌های عمومی مانند بوستان‌ها و معبرهای عمومی تا اطلاع بعدی ممنوع است.

به گزارش ایرنا، از زمان ممنوعیت ورود و پذیرش مسافر در اماکن اقامتی چهارمحال و بختیاری به‌علت جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا تاکنون مجوز ۲ دفتر متخلف اطلاع‌رسانی گردشگری و رزرواسیون اماکن اقامتی در این استان لغو شده است.

چهارمحال و بختیاری ۱۴ هتل، ۴ هتل‌آپارتمان، ۲ مجتمع گردشگری، ۵ مهمان‌پذیر، ۹۹ خانه‌مسافر، یک مجتمع سرگرمی تفریحی، ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی و ۵ مجتمع بین‌راهی زیر نظر اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان دارد.

ویروس جدید کرونا کووید ۱۹ نام دارد، این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و لغو سفرهای غیرضروری و اجتماعات، نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =