۳۲۰ تخت برای دوران نقاهت بیماران در کرمانشاه آماده شده است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با قدردانی از همکاری سپاه و ارتش در راستای مقابله با کرونا در استان گفت: ۳۲۰تخت شامل ۲۰۰ توسط سپاه و ۱۲۰ تخت توسط ارتش برای دوران نقاهت بیماران مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه آماده شده است.

هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در بازدید از نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا که توسط ارتش ایجاد شده، با اشاره به همکاری مطلوب ارتش و دانشگاه علوم پزشکی در ایجاد این نقاهتگاه، افزود: راه اندازی این نقاهتگاه براساس نقشه راه دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله و کنترل بیماری کرونا است که در ستاد مبارزه با کرونا استان مصوب شده بود.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: روز گذشته نیز نقاهتگاه دیگری توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مجهز و آماده شدو امروز هم این نقاهتگاه توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شد که شایسته است از نیروهای مسلح که در همه شرایط و بحران ها حامی مردم هستند، تقدیر و تشکر کنیم.

وی همچنین با تشکر از مدیریت و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی، پزشکان و پرستاران گفت: این نقاهتگاه که امروز راه اندازی شد ویژه بانوان است و امیدواریم هرگز مورد استفاده قرار نگیرد.

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: با توجه به شرایط موجود و افزایش ترددهای غیرضروری در کرمانشاه، از مردم تقاضا و خواهش دارم که در خانه های خود بمانند.

بازوند اظهار داشت: متاسفانه در شهر کرمانشاه مشاهده می شود که ترددها زیاد و خیابان ها شلوغ است؛ بر این اساس از مردم کرمانشاه تقاضا و خواهش دارم که به خاطر جان خود و عزیزان خود در خانه بمانند و  ۱۵ روز از خانه بیرون نیایند، چون ممکن است به پیک شیوع جدید بیماری برسیم.

شایان ذکر است این نقاهتگاه ۱۲۰ تختخوابی توسط ارتش جمهوری اسلامی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در جنب بیمارستان فارابی راه اندازی شده است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای شروع اپیدمی تا ساعت ۱۲ دوشنبه شب موارد مثبت کووید ۱۹ در این استان ۱۸۸ نفر بوده که ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته اضافه شده است.

دکتر محمدابراهیم شکیبا در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۱۸۲ مورد مبتلای به ویروس کرونا در استان تاکنون ۱۹ نفر فوت کرده اند که در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی اضافه شده است.

به گفته او، همچنین از ابتدای شروع اپیدمی کرونا در استان تاکنون ۹۳۷ نفر بستری شدند که از این تعداد ۸۲۶ نفر ترخیص و ۹۲ نیز در بیمارستانهای استان بستری هستند.