راهداری نسبت به احتمال رانش کوه در جاده عباس آباد - کلاردشت هشدار داد

نوشهر - ایرنا -رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان عباس‌آباد هشدار داد که احتمال رانش کوه در مناطقی از جاده جنگلی گردشگری عباس آباد - کلاردشت بسیار زیاد است.

جاده جنگلی عباس آباد - کلاردشت حدود ۳۵ کیلومتر طول دارد که حدود ۲۰ کیلومتر آن در حوزه جغرافیایی شهرستان عباس آباد و بقیه در حوزه شهرستان کوهستانی کلاردشت قرار دارد.

بیشتر مسافران ، گردشگران داخلی و خارجی به خاطر گذر این مسیر از دل جنگل های هیرکانی و زیباهای خاص آن در تمام فصول  و نیز رهایی از معضل ترافیک در شهرهای ساحلی غرب مازندران ، این جاده را برمی گزینند ضمن آنکه این محور پیوند دهنده پایتخت کشور به مناطق غرب مازندران و حتی استان گیلان است.

مرتضی باقری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : در نوروز امسال ۲ مورد رانش کوه فقط در حوالی روستای "دره سرا " از توابع بخش مرکزی شهرستان عباس آباد در این مسیر رخ داد و اگرچه تلفات جانی به همراه نداشت ولی این حادثه سبب تخریب بخشی از این جاده شد.

این مقام مسئول افزود : با بازدید های به عمل آمده و بررسی های صورت گرفته مشخص شد که یکی از علت های اساسی وقوع چنین حوادثی ناشی از تخریب پوشش گیاهی جنگلی و نیز جاری شدن آب از بالادست در حوالی روستای دره سرا بوده که باید برای پیشگیری از تکرار چنین حوادثی و ایمنی جان عابران سواره رو در این مسیر چاره ای اندیشیده شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان عباس آباد توضیح داد : به عنوان نمونه روز گذشته در کیلومتر  ۱۵ بالاتر از روستای دره سرا ریزش کوه رخ داد که در پی آن یک تخته سنگ بزرگ همراه با تعدادی درخت به کف جاده پرتاب و سبب انسداد موقت این مسیر شد، طبیعتا همزمان با این حادثه اگر خودرویی در گذر در این مسیر بود احتمالا با خسارت جانی و مالی همراه بود.

باقری  گفت که این موضوع با مسئولان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان در میان گذاشته و از آنها خواسته شده تا برای پیشگیری از تخریب پوشش گیاهی و نیز انجام عملیات آبخیزداری و زهکشی اقدامی کنند تا دیگر شاهد وقوع این حوادث در این نقطه از جاده نباشیم که تا این لحظه این پی گیری ها نتیجه بخش نبوده است.

 تماس خبرنگار ایرنا با رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عباس آباد برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به این خبر ، متاسفانه نتیجه ای نداشت.         

شهرستان عباس آباد با سه نقطه شهری، ۴۳ روستا و جمعیتی دستکم ۵۰ هزار نفر در غرب مازندران واقع است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =