شهردار سروآباد: ضدعفونی کردن شهر آسیبی به درختان نمی‌زند

سنندج - ایرنا - شهردار سروآباد گفت: با توجه به تحقیقات صورت گرفته، ضدعفونی کردن معابر عمومی، صدمه‌ای به درختان و فضای سبز وارد نمی‌کند بنابراین مردم و فعالان زیست محیطی بابت این موضوع نگرانی نداشته باشند.

سالار محمدی روز چهارشنبه اظهار داشت: آب ژاول یا هیپوکلریت سدیم که در گفتار عامیانه به آن مایع سفید کننده و وایتکس می‌گویند در غلظت‌های بسیار کم مشکل ساز نیست و به فضای سبز واقع در معابر عمومی و پارک‌های شهری هیچ‌گونه آسیبی وارد نمی‌کند.

وی با بیان اینکه کار ضدعفونی فقط روی تنه درختان که دارای سطحی خشک است انجام می‌شود، افزود: به نیروهای خدمات شهری گفته شده روی برگ‌ها و جوانه‌هایی که در فصل بهار شکوفه زده‌اند این ماده ضدعفونی پاشیده نشود.

شهردار سروآباد با اشاره به اینکه پرسنل شهرداری خدمات خود را به بهترین نحو انجام می‌دهند، اضافه کرد: تا زمانی که ویروس کرونا ریشه‌کن شود به صورت مستمر کار ضدعفونی معابر شهری با هدف حفظ سلامت شهروندان ادامه دارد.

محمدی از همکاری و تلاش خودجوش جوانان و مردم برای گندزدایی معابر و اماکن عمومی تقدیر کرد و یادآور شد: امیدواریم با همدلی و پرهیز مردم از حضور غیرضروری در معابر شهری زنجیره ابتلا به این بیماری قطع شود.

به گزارش ایرنا، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان به ۲۷۸ نفر رسید و از ظهر چهارم تا ظهر پنجم فروردین، ۱۳ نفر به تعداد مبتلایان قطعی ویروس کرونا در این استان اضافه شد.

از ۷۱۳ نمونه آزمایش گرفته شده از افراد مشکوک به کرونا جواب ۲۷۸ مورد مثبت و ۳۸۲ مورد هم منفی بوده و نتیجه آزمایش ۵۳ نفر نیز هنوز مشخص نشده است.

در حال حاضر آمار تفکیک شهرستان های استان در ابتلای قطعی به کرونا شامل سقز ۹۷ نفر، بانه ۵۹، سنندج ۵۶، کامیاران ۱۰، قروه ۱۸، مریوان ۸، دیواندره ۱۰، بیجار ۱۶، دهگلان ۲ و سروآباد نیز ۲ نفر است.  

تعداد فوتی های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در استان تاکنون ۳۳ نفر است که از این تعداد در سقز ۱۵ نفر،  سنندج و قروه هر کدام سه نفر، بانه ۶ نفر، مریوان،  بیجار و کامیاران هر کدام ۲ نفر فوتی داشته‌اند.  

تاکنون ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۹۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۸ هزار و ۹۱۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس یافته های آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز، ۱۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون هشت هزار و ۹۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و این روند روز به روز در حال افزایش است.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری در کشور به ۱۹۳۴ نفر رسید.

تا صبح سه‌شنبه بیش از ۴۱ میلیون نفر در غربالگری کرونا و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا مشارکت کرده‌اند. توصیه وزارت بهداشت ادامه مشارکت مردم در سامانه salamat.gov.ir است.

افرادی که علائم ابتلا به این بیماری را دارند در سامانه ثبت نام کنند. کارشناسان بهداشتی با آنها تماس می‌گیرند و اگر نیازی به ارجاع به مراکز درمانی داشته باشند این کار انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =