آغاز رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک نیروی زمینی سپاه در ۳ هزار نقطه کشور

تهران- ایرنا- رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک نیروی زمینی سپاه به‌مدت سه روز در سه هزار نقطه کشور و ۱۰۰ نقطه در تهران با مشارکت یگان‌های جنگ نوین نیروی زمینی سپاه و بسیج برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه،  سراسری دفاع بیولوژیک نیروی زمینی سپاه به‌مدت سه روز در ۳ هزار نقطه کشور و ۱۰۰ نقطه در تهران با مشارکت یگان‌های جنگ نوین نیروی زمینی سپاه و بسیج برگزار می‌شود.

در این رزمایش ۱۰۰ یگان نیروی زمینی در قالب ۱۰ قرارگاه تشکیل شده است و کار پاکسازی را انجام می‌دهند.

این رزمایش با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا و متناسب با سیاست‌های ستاد کل نیروهای مسلح انجام می‌شود؛ همچنین این رزمایش دربرگیرنده کل سپاه و با محوریت نیروی زمینی سپاه انجام می‌شود.

سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در مراسم  آغاز رزمایش به صورت ویدیو کنفرانس با قرارگاه‌های منطقه‌ای این نیرو  در سراسر کشور از جمله سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، مازندران، آذربایجان غربی و کردستان ارتباط زنده برقرار و از میزان آمادگی قرارگاه‌ها برای انجام رزمایش و عملیات پاکسازی محیط‌های هدف‌گذاری شده کسب اطلاع کرد.  

وی درباره این رزمایش گفت: این رزمایش یک عملیات میدانی و واقعی است که هم تمرین دفاع بیولوژیک بوده و هم کمک به پاکسازی مناطق آلوده و همکاری و مشارکت با وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا برای مقابله با این ویروس و نیز درمان بیماران به شمار می‌رود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: بر اساس پروتکل‌هایی که برای مدیریت و مقابله با کرونا از سوی وزارت بهداشت در زمینه‌های تجمعات، رعایت فاصله‌ها و بکارگیری ابزار تعیین  شده همه نیروها و پگان‌های شرکت کننده در رزمایش باید مجهز باشند که اگر در محیط‌های آلوده قرار گرفتند خود دچار آلودگی نشوند.

پاکپور خاطرنشان کرد: این رزمایش و همه اقدامات پیش‌بینی شده باید با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و در استان‌ها با هماهنگی ستاد مبارزه با ویروس کرونای استانی باشد و در این راستا دستورالعمل‌های مقتضی نیز به واحدهای عملیاتی ابلاغ شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =