انتقاد نهاد بین المللی از استرالیا برای بستن رسانه ها از بیم کرونا

تهران - ایرنا - فدارسیون بین المللی روزنامه نگاران (آی اف جی) روز چهارشنبه از دولت استرالیا برای تعطیل کردن روزنامه های منطقه ای به بهانه جلوگیری از گسترش ویروس کووید -19 انتقاد کرد.

پایگاه خبری از فدراسیون امروز با اعلام این خبر نوشت: در حالی که نیز به حضور رسانه های منطقه ای برای انعکاس شفاف اخبار و تحلیل های مربوط به بیماری کرونا و اطلاع رسانی به مردم بیش از هر زمان دیگری در سطح جهان احساس می شود، اقدام برخی از کشورها به ویژه دولت استرالیا برای بستن روزنامه های منطقه ای آن کشور از بیم گسترش این ویروس را اقدامی غیر حرفه ای و غیر دمکراتیک ارزیابی و آنرا محکوم کرد.

این فدراسیون و اتحادیه رسانه های هنری و سرگرم کننده ام ایی ای ای) وابسته به آن تاکید کردند پرداخت یارانه دولت به این روزنامه ها نمی تواند دلیل موجهی برای بستن درهای این روزنامه و روانه کردن خبرنگاران و کارکنان آن به منازلشان نمی تواند دلیل منطقی برای ترسیدن از ویروس کرنا باشد، در حالی که این روزنامه ها بیش از هر نهادی می توانند در جلوگیری از گسترش این ویروس مرگبار در سطح جهان و یا مناطق موثر و مفید باشند.

تلویزیون ملی استرالیا (ای بی سی) یکی از این روزنامه ها منطقه ای را "سان رایزیا" معرفی و اعلام کرد که این روزنامه و بسیاری از روزنامه های دیگر این کشور با این اقدام دولت در بحران های شدید مالی و ادامه کار حرفه ای شان قرار گرفته اند و چنانچه این تعطیلی برای مدت طولانی ادامه یابد باید منتظر نابودی بسیاری از این رسانه ها بود.

به گزارش صدای استرالیا، اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا شب گذشته قوانین و محدودیت‌های جدیدی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اعلام کرد، محدودیت‌هایی که باعث تعطیلی کسب و کارهای بیشتری شده و هزاران نفر از جمله کارکنان روزنامه های محلی را به صف بیکاران در استرالیا اضافه می‌کند.

وی پس از نشست کابینه ملی در یک کنفرانس مطبوعاتی حاضر شده و محدودیت‌های جدیدی را اعلام کرد.

شیوع ویروس کرونا در استرالیا باعث شده است تا دولت اقدام به تعطیلی بسیاری از فعالیت‌ها و مشاغل کند و این امر باعث بیکار شدن افراد زیادی شده است، با این وجود دولت برای مقابله با اثرات مخرب این تعطیلی‌ها و کاهش تاثیر آن بر اقشار کم‌درآمد و کسب و کارها بسته‌های حمایتی را اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =