۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 83727218
۰ نفر

برچسب‌ها

سیلاب در گناباد ۱۸ میلیارد ریال خسارت وارد کرد

گناباد- ایرنا- دبیر ستاد هماهنگی مدیریت بحران گناباد گفت: بارندگی و سیلاب دو روز گذشته در مجموع ۱۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال خسارت به بخش‌های کشاورزی، جاده‌ها، ابنیه راه‌ها و سیستم‌های برق رسانی بخش مرکزی این شهرستان وارد کرد.

محمد نیازی روز چهارشنبه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش شدید باران و سیلاب ناشی از آن در مجموع ۱۵ میلیارد ریال به باغات، مزارع جو و گندم، منابع آب و کانال‌های انتقال آب و جاده های بین مزارع دهستان‌های پس کلوت بخش مرکزی این شهرستان خسارت وارد کرد.

وی ادامه داد: بیشتر این خسارتها به ۷۰۰ هکتار باغات پسته و کانالهای انتقال آب و قنات روستاهای اروک ، گیسور، اسو و بیمرغ بخش مرکزی این شهرستان وارد شد.

وی گفت: سیلاب دو میلیارد ۵۰۰ میلیون ریال خسارت هم به جاده‌ها و ۲۵ دهنه پل در راه‌های روستایی بیمرغ و گیسور و ۷۵۰ میلیون ریال خسارت نیز به تاسیسات برق رسانی بخش مرکزی وارد کرد.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی گناباد هم به خبرنگار ایرنا گفت: طی دو روز گذشته در ۶ ایستگاه باران سنجی این شهرستان ۲۶ تا ۵۸ میلیمتر بارندگی به ثبت رسید که بیشتری بارش مربوط به ایستگاه باران سنجی روستای گیسور و شهر کاخک بود و میزان بارش در شهر گناباد هم ۳۶.۷ میلیمتر ثبت شد.

داریوش شیبانی مجموع بارندگی سال گذشته در شهرستان گناباد را ۲۱۴.۷ میلیمتر ذکر کرد.

۳۴ هزار بهره بردار بخش کشاورزی گناباد با ۲۰ هزار هکتار کشتزار آبی، هزار و ۷۰۰ هکتار دیمزار و ۵۰۰ هزار رأس دام سالانه ۸۷ هزار تن محصولات زراعی، باغی و دامی تولید و روانه بازار می‌کنند.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد شامل دو بخش مرکزی  و کاخک، ۱۱۲ روستا دارد و حدود ۶۰ هزار نفر از جمعیت آن در مناطق شهری و بقیه در روستاها ساکن هستند.

بخش مرکزی گناباد شامل دهستان‌های پس کلوت و حومه است و بیش از دو سوم جمعیت این شهرستان را در خود جای داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =