آمار سوانح جاده‌ای همدان ۶۶ درصد کاهش یافت

همدان- ایرنا- جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: به دنبال شیوع کرونا و کاهش میزان مسافرت‌ها، آمار سوانح جاده‌ای این استان از آغاز طرح نوروزی پلیس راه تاکنون ۶۶ درصد کاهش یافت.

سرهنگ غلامعلی همایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ۲۵ اسفند سال گذشته طرح نوزی پلیس راه آغاز شده و تا پایام ایام نوروز ادامه دارد.

وی اضافه کرد: از آغاز این طرح تاکنون یک نفر در سانحه جاده ای همدان جان باخت که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد کاهش داشته است.

سرهنگ همایی اضافه کرد: ۶۳ تن در سوانح جاده ای طرح نوروزی سال گذشته مجروح و مصدوم شدند که این آمار با ۶۰ درصد کاهش به ۲۵ نفر از ابتدای طرح نوروزی امسال رسیده است.

جانشین رییس پلیس راه استان همدان بیان کرد: تعداد تصادف های خسارتی هم از ۱۱۱ مورد در سال گذشته به ۴۰ سانحه رانندگی تقلیل یافته که در این حوزه نیز شاهد کاهش ۶۶ درصدی هستیم.

سرهنگ همایی مهمترین علت کاهش سوانح را کاهش سفرهای برون شهری بیان کرد و گفت: میزان ورود خودروها به حوزه استحفاظی این استان از آغاز طرح نوروزی تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: سه میلیون و ۸۴ هزار خودرو از ۲۵ اسفند سال گذشته تاکنون از جاده های برون شهری این استان تردد کردند که این آمار در زمان مشابه سال گذشته پنج میلیون و ۶۵۶ هزار دستگاه خودرو بود.

استان همدان دارای پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی، بزرگراه، آزادراه و راه روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha