قیمت میوه‌های نوروزی در چهارمحال و بختیاری کاهش می‌یابد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: قیمت میوه‌های تنظیم بازار نوروزی در این استان از روز پنجشنبه هفتم فروردین کاهش می‌یابد.

سجاد رستمی روز چهارشنبه در کارگروه تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: براساس شیوه‌نامه و ابلاغ کارگروه ملی تنظیم بازار به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان،برای رفاه حال همشهریان و هم‌استانی‌ها قرار شد قیمت میوه‌های تنظیم بازار ویژه نوروز کاهش یابد.

وی افزود: بر این اساس، قیمت سیب درختی و پرتقال شمال هر کیلوگرم ۵۰ هزار ریال و پرتقال جنوب هر کیلوگرم ۶۰ هزار ریال تعیین شده است.

رستمی تصریح کرد:همچنین مقرر شد تا مرغ مازاد چهارمحال و بختیاری از سوی شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی استان خریداری و برای نیاز عادی این استان در سردخانه‌ها ذخیره‌سازی شود.

وی یادآور شد: با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و رانندگان، ۲ هزار تن گندم اختصاصی به چهارمحال و بختیاری در بندرعباس به استان حمل و در سیلوها ذخیره‌سازی می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: این سازمان با همکاری شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان، پیگیری لازم برای تولید مواد شوینده و ضدعفونی محیط را انجام می‌دهند.

وی گفت: پس از آن باید مواد ضدعفونی با نظارت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در اختیار دستگاه‌های اجرایی استان قرار گیرد تا برای ضدعفونی محیط های شهری و روستایی استفاده شود.

رستمی تاکید کرد: گروه‌های مشترک بازرسی از سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم‌پزشکی چهارمحال و بختیاری برای نظارت بر قیمت و رعایت مسایل بهداشتی در واحدهای صنفی فعال و خدمات‌رسان به ویژه نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌های استان فعال شد.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز گفت: امسال برای تنظیم بازار شب عید بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ تن میوه وارد استان شد.

حسن شمسی‌پور تصریح کرد:از این میزان تاکنون ۵۲۶ تن در استان  توزیع شده است.

پیش از این، براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری قیمت میوه سیب درختی و پرتقال شمال هر کیلوگرم ۵۷ هزار ریال و پرتقال جنوب ۶۵ هزار ریال اعلام شده بود.

براساس اعلام مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت پیشگیری از گسترش آن ۸۰ نقطه عرضه میوه در این استان به‌صورت روزانه ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان و جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =